پارسینه/ فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: تکاوران پلیس استان با انهدام یک باند مسلح قاچاق مواد افیونی، ضمن دستگیری چهار سوداگر مرگ، ۵۱۲ کیلوگرم مواد مخدر کشف کردند.

سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اشراف اطلاعاتی خود یک باند مسلح  و سازمان یافته قاچاق مواد افیونی را که قصد انتقال محموله سنگین مواد مخدر از شهرستان مهرستان به ایرانشهر و سپس قاچاق آن به مرکز کشور را داشتند شناسایی و انهدام این باند مسلح را در دستور کار قرار دادند.
وی افزود: در این راستا مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان‌های ایرانشهر و مهرستان پس از چند شبانه‌روز تلاش گسترده میدانی و رصد مناطق صعب‌العبور بین دو شهرستان سرانجام عصر روز گذشته اعضای این باند مسلح را که با یک دستگاه پژو ۴۰۵ و یک دستگاه پژو پارس در حال جا به جایی محموله مواد مخدر در محور مهرستان- ایرانشهر بودند شناسایی و آن‌ها را به صورت نامحسوس تحت نظر قرار دادند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: پس از طی مسافتی در یک منطقه کوهستانی اعضای این باند مسلح در حلقه محاصره تکاوران پلیس گرفتار و درگیری مسلحانه آغاز شد. در این عملیات نفس گیر که یک ساعت ادامه داشت با مجاهدت و جانفشانی تکاوران پلیس چهار نفر از سوداگران مرگ دستگیر شدند.
طاهری خاطرنشان کرد: جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر در بازرسی از خودرو‌های توقیفی از قاچاقچیان در مجموع مقدار ۵۱۲ کیلو و ۱۹۰ گرم انواع مواد مخدر شامل ۴۲۱ کیلو و ۵۹۰ گرم تریاک، ۸۶ کیلو و ۶۰۰ گرم حشیش و چهار کیلو گرم شیشه را به همراه یک قبضه سلاح کلاش، یک قبضه کلت کمری و ۳۸ عدد فشنگ جنگی کشف کردند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با تأکید بر عزم جدی پلیس در برخورد با قاچاق مواد مخدر، گفت: غیور مردان نیروی انتظامی استان با هوشیاری کامل در گلوگاه‌ها و ورودی‌های قاچاق مواد مخدر حضوری فعال دارند و در راه مبارزه با این پدیده شوم و خانمانسوز از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند بود.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today