ایرنا/ معاون علوم پزشکی استان زنجان گفت: روز گذشته این استان پس از مدتها، موردی از فوتی کرونایی را ثبت نکرد که بر این اساس شمار فوتی‌های کرونایی از زمان شیوع ویروس تاکنون در این استان به یک‌هزارو ۷۲۷ نفر رسید.

علیرضا آرمانی کیان، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون آمار مبتلایان مثبت سرپایی بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی در این استان به رقم ۱۲۶ هزارو ۲۵۸ نفر رسیده است که ۱۴۲ مورد آن، آمار روز گذشته را شامل می‌شود.
وی اضافه کرد: هم اکنون ۳۱۴ بیمار کرونایی در بیمارستانهای استان بستری هستند که از این تعداد ۱۸ نفر مربوط به موارد مثبت روز گذشته است.
این مسئول ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری" تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی" به رقم ۱۳۸ هزارو ۶۶۹ نفر رسیده است.
وی اظهار کرد: هم اکنون شمار مبتلایان سرپایی و بستری در استان روند نزولی به خود گرفته است اما شهروندان زنجانی باید همچنان رعایت نکات اعلام شده را تا کنترل بیماری مورد توجه قرار دهند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ادامه داد: طبق گزارشهای اعلام شده از اسفند سال‌ گذشته تاکنون موارد بستری نیز بر اساس یافته های آزمایشگاهی به تعداد ۱۲ هزارو ۴۱۱ نفر در استان زنجان ثابت شده است که ۱۰ هزارو ۵۰۴ نفر از آنان بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.
این مسئول خاطرنشان کرد: آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل مبتلای قطعی همچنین مشکوک به عدد ۳۴ هزارو ۳۱۷ نفر رسیده است.
طبق آخرین رنگ بندی اعلام شده کرونایی پنج شهر این استان در وضعیت زرد، ۲ شهر آبی و یک شهر نارنجی قرا گرفته‌اند که شهرستان‌های ماهنشان، خدابنده، ابهر، خرمدره و  طارم در وضعیت زرد قرار گرفته اند.
وضعیت کرونایی شهرستان‌ زنجان همچنان نارنجی، شهرستان‌های سلطانیه و ایجرود نیز رنگ آبی کرونایی به خود گرفته اند که تداوم چنین وضعیتی چشم انداز بهتری را مهیا می کند.

 
 
  
  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today