ایسنا/ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از برگزاری دومین جشنواره مجازی موسیقی مقامی با عنوان «تار آوا» در استان خبر داد.

حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: این جشنواره در بخش های تک نوازی، گروه نوازی و ویژه برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه بخش تک نوازی شامل هنرمندان زیر ۲۰ سال، ۲۰ تا ۳۰ سال و سی سال به بالاست، افزود: هنرمندان ۲۰ سال به بالا نیز می توانند در بخش ویژه که شامل تکنوازی همراه با آواز بخشی گری است، شرکت کنند.
فرخنده ضمن تاکید بر استفاده از سازهای محلی و مقامی در بخش گروه نوازی، اجرای یک قطعه حداکثر هفت دقیقه ای با هنرنمایی سه تا شش نفر را از دیگر موارد در نظرگرفته شده برای این بخش عنوان و تصریح کرد: علاقه مندان از هفدهم مهر ماه به مدت یک ماه فرصت دارند تا در این جشنواره شرکت کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی هم چنین به نحوه ارسال آثار به این دوره از جشنواره اشاره کرد و گفت: علاقه‌مندان با ارسال ویدیو اجرای سه تا پنج دقیقه‌ای می توانند حضور خود را در این جشنواره ثبت کنند.
وی خاطرنشان کرد: این جشنواره با همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی و انجمن موسیقی استان آخر آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد و شاهد کوک شدن ساز منتخبان این دوره در حضور داوران و در آیین پایانی «تار آوا» خواهیم بود.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today