ایرنا/ معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره‌کل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: براساس پایش های انجام شده تاکنون موردی از بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در مناطق حفاظت شده و شکارممنوع استان مشاهده نشده است.

شهاب محمدی، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره‌کل حفاظت محیط زیست کردستان با اشاره به شیوع بیماری طاعون نشخوارکنندگان  کوچک در مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع برخی استان‌های کشور از جمله البرز، اظهار کرد: براساس پایش و بررسی های انجام شده تاکنون موردی از این بیماری در استان کردستان مشاهده و شناسایی نشده است.
وی اضافه کرد: یکی از برنامه‌های مستمر اداره کل حفاظت محیط زیست استان در طول سال پایش زیستگاه‌های حیات وحش به ویژه در مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع است.
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره‌کل حفاظت محیط زیست کردستان افزود: از چند ماه پیش تاکنون همه روستاهای اطراف مناطق حفاظت شده استان که امکان تداخل چرای دام‌های روستاییان و حیات وحش وجود دارد برعلیه بیماری‌های مختلف توسط دامپزشکی واکسینه شدند.
محمدی یادآور شد: بیشتر پراکنش قوچ و میش در مناطق حفاظت شده شهرستان‌های بیجار، قروه و سقز و پراکنش کل و بُز را هم در مناطق بدر و پریشان قروه و شاهو وکوسالان سروآباد و کامیاران داریم.
وی اظهار کرد: اکیپ نظارت و گشت و کنترل این اداره‌کل به همراه تیم دامپزشکی با شدت بیشتر نسبت به ماه‌های گذشته در حال رصد و پایش وضعیت حیات وحش و دام‌های موجود در استان هستند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online