فارس/ «اصغر کفشچیان مقدم» طراح و نقاش و مدرس دانشکده هنر دانشگاه تهران به علت ابتلا به کرونا درگذشت.

اصغر کفشچیان مقدم هنرمند هنرهای تجسمی و مدرس دانشگاه، صبح امروز پس از گذراندن دوره کرونا به علت سکته قلبی در ۵۸ سالگی درگذشت. 
کفشچیان مقدم سال‌ها در زمینه هنر جدید به جامعه هنری و دانشگاهی ایران خدمت کرد و آثار ماندگاری را از خود بجای گذاشت. 
هادی مظفری مدیر کل هنرهای تجسمی ضمن ابراز ناراحتی از درگذشت کفشچیان مقدم، پیام تسلیتی برای خانواده محترم آن مرحوم، جامعه هنری و دانشگاهی فرستاد. 
مظفری، سالیان سال تلاش این استاد دانشگاه برای تعلیم و تربیت شاگردانی در حوزه هنر و بالخص هنر جدید را ستود و برای ایشان طلب مغفرت الهی و برای بازماندگان صبر جمیل را از پروردگار متعال خواستار شد.
احسان آقایی رییس موزه هنرهای معاصر تهران هم درگذشت کفشچیان مقدم را تسلیت گفت و نوشت: او در زمره‌ی معدود مدرسین دانشگاه بود که نگاهی معاصر به هنر داشت و دانشجویان را نیز به همین رویکرد سوق می‌داد. ثمره‌ سال‌ها تدریس او، هنرمندانی هستند که امروز در جریان معاصر تأثیرگذارند. وی در زمره‌ مشاورینی بود که موزه‌ در ساماندهی و برنامه‌ریزی فعالیت‌های خود از همفکری و همدلی ایشان بهره می‌گرفت. نقش فعال ایشان به ویژه در نمایشگاه‌های «هنر مفهومی» و «هنر جدید» همچنین شوراهای انتخاب هنرمند برای دوسالانه‌ی جهانی هنر ونیز، از خاطر نخواهد رفت.
اصغر کفشچیان مقدم متولد ۱۳۴۲ مشهد بود و پیکرش در مشهد مقدس به خاک سپرده می‌شود.
او دکترای هنرهای تجسمی داشت و به عنوان طراح، نقاش، هنرمند حوزه هنر جدید و پژوهشگر و عضو هیئت علمی و استادیار پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران فعالیت می کرد. 
از سوابق کفشچیان مقدم می‌توان به انتشار کتاب‌های مجموعه کاریکاتور، چاپ آثار کاریکاتور در نشریات داخلی، مدیر گروه نقاشی و مجسمه‌سازی دانشکده هنرهای تجسمی دانشگاه تهران، مؤلف مقالات متعدد در زمینه هنرهای تجسمی و هنر جدید در نشریات فرهنگی و هنری، دبیر سومین و چهارمین نمایشگاه هنر جدید تهران، داور و عضو شورای سیاستگذاری و انتخاب آثار چند نمایشگاه جشنواره هنری و شرکت در نمایشگاه های متعدد داخلی و خارجی هنری اشاره کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar