ایرنا/ فرماندار گچساران گفت: با توجه به افزایش واکسیناسیون افراد واجد شرایط و رعایت پروتکل های بهداشتی وضعیت کرونا در این شهرستان از نارنجی به زرد تغییر یافت.

علیرضا اتابک، فرماندار گچساران اظهار کرد: با توجه به مراقبت های به عمل آمده و افزایش تزریق واکسن کرونا هم اکنون از لحاظ رنگ بندی وضعیت مطلوب تری نسبت به گذشته در این شهرستان حاکم شده است.
وی بیان کرد: ۵۴ هزار و ۷۵۲ مورد تست کرونا در این شهرستان از افراد  با علائم مشکوک گرفته شده که نمونه آزمایشی بیش از ۳۰ درصد از این تعداد مثبت بوده است.
اتابک عنوان کرد: تاکنون بیش از ۱۶ هزار و ۲۲۳ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان بهبود یافته اند.
فرماندار گچساران افزود: ۲۱۸ نفر در این شهرستان بر اثر ویروس کرونا  جان باخته اند و هم اکنون ۱۲ بیمار کرونایی در بیمارستان های گچساران بستری هستند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر به غیر از مبتلایان بستری در بیمارستان‌ها، ۲۴۰ نفر هم در قرنطینه خانگی هستند.
اتابک با بیان اینکه تزریق واکسن کرونا برای جلوگیری از مرگ و میر است گفت: با رعایت پروتکل بهداشتی و بهداشت فردی می توان از مبتلا به ویروس کرونا جلوگیری کرد.
فرماندار گچساران با بیان اینکه عملکرد اعضای ستاد کرونا این شهرستان در زمینه مقابله با ویروس کرونا و اجرای مصوبات این ستاد بسیار خوب و رضایتبخش است.
وی با بیان اینکه در پیک پنجم کرونا متحمل فشارهای زیادی در این شهرستان شدیم گفت: قرار گرفتن این شهرستان در محور مواصلاتی،  وجود شرکت های بزرگ اعم از شرکت نفت، پتروشیمی و چم شیر و وجود کارکنان غیربومی مهمترین دلیل شیوع و گسترش بیماری کرونا در این شهرستان است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: تاکنون بیش از ۶۲ درصد از دانش‌آموزان گروه هدف این شهرستان واکسن کرونا دریافت کردند.
آرین غلامیان با بیان اینکه واکسینه دانش آموزان گروه هدف ۱۲ تا ۱۷ سال در این شهرستان هم اکنون در حال انجام است افزود: بیش از ۱۱ هزارو۳۸۷ دانش آموز در این گروه سنی باید در مقابل ویروس کرونا واکسینه شوند.
وی ابراز کرد: تاکنون ۱۱۳ هزار و ۴۴۰ دُز واکسن کرونا برای گروه های هدف این شهرستان تزریق شده است که از این میزان ۷۲ هزار و ۶۶ نفر در دز اول و ۴۱ هزار و ۳۷۴ نفر در دز دوم واکسن کرونا را در شهرستان دریافت کردند. 
غلامیان گفت: واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در ۱۰ مرکز  شهری و روستایی، ۱۲ پایگاه سلامت و ۲۸ خانه بهداشت و پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون کرونا دوگنبدان این شهرستان در حال انجام است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران افزود: در صورت تامین واکسن با توجه به ایجاد زیرساخت های لازم می توان تا اوایل آبان امسال همه مردم گچساران را واکسینه کرد.
وی اظهار کرد: هم اکنون ۱۰ اکیپ سیار در شهرستان نیز واکسیناسیون را انجام می دهند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today