باشگاه خبرنگاران/ برای ۴۲ پرونده قصور پزشکی در کهگیلویه و بویراحمد رأی صادر شد.

کامروز امینی، مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در ۶ ماهه اول امسال با بررسی ۴۲ پرونده قصور پزشکی در کهگیلویه و بویراحمد برای ۱۲ پرونده رای محکومیت و ۳۰ پرونده هم رای برائت صادر شد.
وی با بیان اینکه کمیسیون‌های پزشکی مربوط به پرونده‌های قصور پزشکی و پرونده‌هایی مورد اعتراض دارای اهمیت ویژه‌ای هستند افزود: تعداد پرونده‌های ورودی قصور پزشکی در کهگیلویه و بویراحمدنسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲۶ درصد کاهش داشته است.
امینی از رتبه اول کهگیلویه و بویراحمد در زمینه معاینات بالینی به نسبت جمعیت طی سه سال گذشته خبر داد و گفت: در ۶ ماهه اول امسال ۱۰ هزار و ۶۴۴ نفر مراجعات سرپایی بوده که از این تعداد ۷ هزار و ۱۶۶نفر آقا سه هزار ۴۷۸نفر خانم بودند و این رقم نسبت مدت مشابه در گذشته حدود سه درصد افزایش داشته است.
مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد از افزایش ۲۷ و ۲ دهم درصدی فوتی‌های ناشی از تصادفات در استان خبر داد و افزود: در ۶ ماهه اول امسال ۱۱۷ نفر در کهگیلویه و بویراحمد در اثر تصادفات جان خودشان را از دست دادند.
وی بیان کرد: در این مدت ۳۴ نفر به خاطر مصرف انواع مواد مخدر و ۱۲ نفر هم بر اثر غرق شدگی در استان فوت کردند.
مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در ۶ ماهه اول امسال دو هزار و ۴۳ نفر با ادعای مصدومیت در تصادفات به پزشکی قانونی مراجعه کردند، گفت: در این مدت ۱۶۰ مورد مصدومیت ناشی از کار به پزشک قانونی مراجعه کردند که از این تعداد ۱۵۸ نفر آقا و دو نفر خانم بودند.
امینی از افزایش ۱۱ درصدی آزمایش‌های مختلف نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: در این مدت ۵۰۸ مورد آزمایش‌های مختلف در پزشکی قانونی استان انجام شده است.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today