ایرنا/ خط پروازی کیش-نوشهر امروز با به زمین نشستن هواپیمای حامل مسافران از کیش و پرواز برگشت از نوشهر به کیش با محوریت جذب گردشگران از کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه کشور عمان راه اندازی شد.

هواپیمای فوکر ۱۰۰ متعلق به شرکت هواپیمایی کیش ایر ساعت ۱۱ روز دوشنبه با ۴۰ مسافر در فرودگاه نوشهر به زمین نشست و پس از پذیرش ۹۲ مسافر فرودگاه این شهر را به مقصد کیش ترک کرد که پس از ۲ ساعت طی مسیر، حوالی ساعت ۱۴ در فرودگاه کیش به زمین نشست.
مدیرکل شرکت فرودگاه های مازندران گفت: برقراری این خط پروازی با توجه به برخورداری غرب مازندران از ظرفیت ها و جاذبه های بسیار خوب حوزه گردشگری، تاریخی، کشاورزی و نیز صنعتی اهمیت زیادی دارد. امیدواریم از این پس شاهد حضور بیشتر مسافران و گردشگران بویژه از کشورهای حاشیه حلیج فارس به این منطقه باشیم.
سعدالله وطن خواه افزود: اگرچه خط پروازی کیش - رامسر هم ۲۳ شهریورماه امسال راه اندازی شد و دو روز در هفته فعال است، اما در نوشهر این خط پروازی با نگاه جذب مسافران و گردشگران از کشور عمان به واسطه پرواز عمان - کیش - نوشهر راه اندازی شده است. یعنی مسافران عمانی وقتی از کشورشان راهی فرودگاه کیش شدند بلافاصله با یک پرواز دیگر می توانند به نوشهر سفر کنند.
این مسئول اضافه کرد: غرب مازندران به خاطر برخورداری از تراکم جمعیتی بالا و سکونت دائم و غیر دائم مردم از دیگر استان ها در این منطقه ظرفیت بالایی برای برقراری خطوط هوایی داخلی دارد. بنابراین جای امیدواری است که این پرواز ماندگار بماند و زمینگیر نشود. البته نقش برخی از مسئولان بویژه فرمانداران، شهرداران و دیگر فعالان گردشگری هم در ماندگاری این زیرساخت و اطلاع رسانی آن به مسافران و گردشگران بسیار مهم است.
فرودگاه نوشهر اکنون با پروازهای هفتگی رفت و برگشت نوشهر- تهران، نوشهر - کیش و نوشهر - مشهد فعال است. با این پرواز سومین مسیر پروازی مازندران به کیش نیز راه اندازی شد. در حال حاضر خط پروازی کیش - ساری و کیش رامسر نیز فعال است.
سه فرودگاه در مازندران فعال هستند که قدیمی ترین آن ها فرودگاه نوشهر است. این شهرستان با جمعیت دائمی حدود ۱۴۰ هزار نفری و ۱۳۰ نقطه روستایی و ۲ نقطه شهری در غرب مازندران یکی از مسافرخیزترین مناطق شمال کشور است.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today