تسنیم/ رئیس سازمان نظام‌پزشکی ایلام گفت: رعایت پروتکل های درمانی توسط پزشکان ضروری است و در صورت قصور برابر قانون با انها برخورد می شود.

علیرضا رمضانی، رئیس سازمان نظام‌پزشکی ایلام ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این‌که سازمان نظام‌پزشکی قدیمی‌ترین نهاد صنفی کشور است که حدود نیم‌قرن سابقه دارد اظهار داشت: این نهاد همچنین بزرگ‌ترین نهاد صنفی در کشور محسوب و فعالیت آن براساس انتخابات انجام می‌شود و هیچ پستی در این سازمان انتصابی نیست.
رییس سازمان نظام‌پزشکی ایلام در ادامه با بیان اینکه از چندین معاونت مختلف نظام پزشکی، معاونت انتظامی بیش از سایر معاونت ها با مردم ارتباط دارد افزود: معاونت انتظامی  مسئولیت رسیدگی به پرونده‌ها را برعهده داشته و بیشترین خدمات نظام‌پزشکی به مردم توسط این معاونت انجام می‌گیرد.

رمضانی به ریسک ها و خطرات درمان برخی بیماران اشاره کرد و گفت: باید پزشکان استانداردهای لازم را در درمان بیماران رعایت کنند و در صورتیکه در رعایت پروتکل‌های درمانی قصوری صورت گیرد پزشک مقصر در غیر این صورت، هیچ تقصیری متوجه پزشک نخواهد بود.

این مسئول خاطرنشان کرد: سازمان نظام‌پزشکی آماده شنیدن انتقاد هاست و پرونده‌های قصور پزشکی به‌صورت دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرد به‌طوری‌که رأی شورای‌عالی در 80 درصد پرونده‌ها همان رأی سازمان نظام‌پزشکی استان است.

رمضانی در ادامه بیان داشت: در بحث جلوگیری از قصور پزشکی، پیشگیری از تخلفات به‌صورت ویژه مورد توجه است و در این مرحله نیاز است رسانه‌های استان همکاری لازم را با سازمان نظام‌پزشکی داشته باشند.

رییس سازمان نظام‌پزشکی ایلام در ادامه به رسیدگی به پرونده‌های طب سنتی توسط این سازمان اشاره کرد و گفت: از سوی دانشگاه علوم پزشکی هیچ مجوزی برای مراکز طب سنتی صادر نشده‌است و برابر قانون با قصورهای این حوزه نیز برخورد می‌شود.

وی همچنین به فعالیت مراکز غیرمجاز جراحی‌های زیبایی در استان اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش روزافزون این جراحی‌ها در جامعه مردم باید از مراجعه به مراکز غیرمجاز خودداری کنند.

رییس سازمان نظام پزشکی تصریح کرد: در دوره 4 ساله گذشته از 433 پرونده تشکیل شده، 75 مورد منجر به صدور حکم شده است.

این مسئول در پایان با اشاره به این‌که مطبوعات و رسانه‌ها نقش بسزایی در اطلاع‌رسانی دارند گفت: اصلی‌ترین رسالت و هدف این سازمان حفظ حقوق بیمار و پزشک است که در این زمینه با همکاری دستگاه قضا اقدامات لازم انجام می‌شود.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/