صدا و سیما/ یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد طی ۲۴ ساعت گذشته جان باخت.

پرویز یزدان پناه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: متاسفانه یک بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته در استان جان خود را از دست داد و شمار قربانیان این بیماری در کهگیلویه و بویراحمد به ۹۶۱ نفر افزایش یافت.
وی افزود: هم اکنون ۲۲۲ نفر بیمار کرونایی در بیمارستان‌های معین کرونا در استان بستری، که از این تعداد ۹۰ نفر کرونای قطعی و ۱۴ نفر هم در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند.
دکتر یزدان پناه اضافه کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۷۴ هزار و ۲۳۷ بیمار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد بهبود یافته اند.
وی ادامه داد: از مجموع ۵۱۵ نمونه PCR از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج و دهدشت، ۴۰ درصد موارد مثبت بوده که بیشترین موارد مثبت در شهرستان بویراحمد گزارش شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از مردم استان خواست بیماری کرونا و قدرت کشندگی این بیماری را جدی بگیرند و با پرهیز از عادی انگاری و بی توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی حتما از ماسک استفاده کرده و از شرکت در تجمعات، دورهمی‌ها و همچنین از رفتن به سفر‌های غیرضروری و مکان‌های پر خطر مثل مراکز بهداشتی و درمانی، آرمستانها، پارک‌ها و بازار خودداری کنند.
دکتر یزدان پناه افزایش روزانه تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد را نتیجه بی توجهی عده‌ای از مردم به شیوه نامه‌های بهداشتی و عادی انگاری بیماری کرونا دانست.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today