صدا و سیما/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: افراد مبتلا به دیابت مصرف کننده قلم انسولین از ابتدای امسال به شکل ثبت نام در سامانه انسولین دریافت می‌کنند.

ابراهیم جلیلی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه مبتلایان به دیابت که انسولین قلمی دریافت می‌کنند مشکلی تاکنون در زمینه دریافت انسولین قلمی نداشته‌اند، اظهار کرد: این افراد باید در سامانه مورد نظر ثبت نام کنند، زیرا که ارائه داروی انسولین قلمی به متقاضیان در داروخانه‌ها تنهادر صورت ثبت نام در سامانه امکان‌پذیر است.
وی تأکید کرد: این امر از ابتدای سال جاری در همدان اجرایی شده و مبتلایان به دیابت که انسولین قلمی مصرف می‌کنند طبق روال همیشگی در سامانه ثبت نام کرده و سپس اقدام به دریافت انسولین قلمی می‌کنند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با بیان اینکه هیچ کمبودی در زمینه تامین انسولین قلمی برای مبتلایان به دیابت نداریم، گفت: این سامانه موجب توزیع عادلانه دارو‌های مورد نیاز برای مبتلایان شده و بر این اساس دارو به شکل عادلانه بین بیماران توزیع می‌شود.
جلیلی تصریح کرد: افراد مبتلا به دیابت که دریافت کننده انسولین قلمی هستند با ارائه کارت ملی، شماره بیمه و کپی آخرین نسخه پزشکی انسولین را باید همراه داشته باشند.
 
 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today