فارس/ سفیر ایران در روسیه با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته برای توسعه صادرات به روسیه، بر برندسازی خرمای ایرانی تاکید کرد و گفت: آمادگی همکاری در ایجاد غرفه و نمایشگاه خرما و محصولات ایرانی در استان استراخان روسیه را داریم.

به دعوت نماینده دشتستان نشست نمایندگان اتاق بازرگانی و انجمن خرمای ایران، جمعی از صادرکنندگان بوشهری و فعالان اقتصادی با سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه برگزار شد.
ابراهیم رضایی در این نشست که در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های مهم ما توسعه صادرات به کشور ثروتمند روسیه است و در این راستا تلاش‌های فراوانی داشته‌ایم.
نماینده دشتستان در مجلس اضافه کرد: در سفر به روسیه این دغدغه‌ها پیگیری شد و به سفیر ایران در این کشور نیز منتقل شد و‌ با استقبال ایشان برای کمک به صادرکنندگان، از ایشان دعوت به عمل آمد.
وی خواستار دعوت از تجار و مدیران شرکت‌های بزرگ و هلدینگ های روسی برای سفر به استان بوشهر شد و از سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه خواست تا این مهم پیگیری شود.
سفیر ایران در روسیه نیز در این دیدار با قدردانی از نماینده دشتستان برای پیگیری ویژه مشکل صادرکنندگان، اظهار کرد: برگزاری این نشست‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد و باید تداوم داشته باشد.
کاظم جلالی اضافه کرد: پیشنهاد می‌کنم حداقل هر ۴۰ روز یک بار جلسه صادر کنندگان سایر نقاط کشور با محوریت رضایی با تیم اقتصادی ما در سفارتخانه در فضای مجازی یا به صورت حضوری برگزار شود.
وی با تاکید بر اینکه تجار ایرانی باید کنار هم قرار بگیرند، افزود: از طریق دولت و‌ با همراهی رضایی پیگیر حل مشکل انتقال پول و مشکل حمل و نقل هستیم.
سفیر ایران در روسیه بیان کرد: در مرز زمینی مشکلاتی داریم که در صدد رفع آن هستیم؛ اما باید توجه کنیم که یک مزیت ذاتی داریم که مرز دریایی ماست و‌ نباید از آن غافل باشیم و‌ تا زمانی که مرزهای دریایی خود را فعال نکنیم مشکلاتی را پیش روی خود خواهیم داشت.
وی تاکید کرد: برای فعالسازی مسیر دریایی به روسیه، نیازمند تجهیز بنادر و خرید کشتی‌های رورو هستیم که از طریق دولت پیگیر آن هستیم.
سفیر ایران در روسیه خاطرنشان کرد: آمادگی دارم برای تسهیل تردد فعالان اقتصادی به روسیه درخصوص صدور ویزا و فعالسازی مسیر دریایی همکاری کنم؛ راه حل دیگر مسیر ریلی است که باید راه آهن به بنادرمان وصل شود.
جلالی از فعال شدن کریدور خلیج فارس به خلیج فنلاند در آینده خبر داد و گفت: سال آینده از طریق زاهدان به شرق روسیه وارد می‌شویم و دروازه جدیدی برای صادرکنندگان کشور باز خواهد شد.
وی تصریح کرد: همزمان که درحال چانه زنی برای تسهیل کار صادرات از مسیر زمینی هستیم پیگیر فعالسازی مسیرهای دریایی و ریلی هم خواهیم بود.
سفیر ایران در روسیه با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته برای توسعه صادرات به روسیه، بر برندسازی خرمای ایرانی تاکید کرد و افزود: آمادگی همکاری در ایجاد غرفه و نمایشگاه خرما و محصولات ایرانی در استان استراخان روسیه را داریم.
جلالی اضافه کرد: آمادگی داریم کریدور سبز را با مزیت‌هایی همچون سرعت بالا و کاهش زمان برای خرما فعال کنیم.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar