پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا استان ایلام از شناسایی عامل کلاهبرداری که به بهانه ازدواج با یکی از شهروندان از وی کلاهبرداری کرده بود ،خبر داد.

سرهنگ علی جمالی، رئیس پلیس فتا استان ایلام در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان و ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس که مدعی شده بود فردی در فضای مجازی با وعده ازدواج مبلغ یکصد و نه میلیون تومان از وی کلاهبرداری کرده است، رسیدگی به پرونده‌ در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: پس از حضور شاکی و اخذ اظهارات وی، مشخص شد مدتی قبل از طریق سایت‌های همسریابی با فردی ناشناس آشنا شده است که متهم با هویت جعلی خود را ساکن خارج از کشور معرفی و اقدام به رد و بدل پیام با یکدیگر نموده‌اند که در ادامه به بهانه‌های مختلف از شاکی مبالغی میلیونی کلاهبرداری نموده است.
رئیس پلیس فتا ایلام در ادامه گفت: با انجام اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا عامل کلاهبرداری مورد شناسایی قرار گرفت و پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد..
سرهنگ جمالی درخصوص سایت‌های تحت عنوان همسریابی و دوست یابی هشدار داد و گفت: این سایت‌ها مجوز قانونی ندارند و افرادی که در این سایت‌ها ثبت‌نام می‌کنند با هویت‌های جعلی خود را معرفی نموده و با برقرار کردن رابطه‌ای به ظاهر عاشقانه، کنترل احساسات فرد مقابل را به دست می‌گیرند و در نهایت اقدام به کلاهبرداری و اخاذی از شهروندان می‌کنند. همچنین در صورت مشاهده هرگونه جرایم در فضای مجازی موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری به شماره تلفن 096380 و یا وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی به کارشناسان ما اطلاع دهید.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/