باشگاه خبرنگاران/ رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی گفت: ۳۵ پرونده جرایم اقتصادی در استان همدان تشکیل شد.

سرهنگ مجتبی محمدی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان همدان اظهار کرد: ۳۵ پرونده جرایم اقتصادی شامل زمین خواری، فرار مالیاتی و اخلال در نظام تولید به ارزش ۹۰ میلیارد تومان از ابتدای سال تاکنون در این استان تشکیل شده است.
او افزود: همچنین ۲۹ پرونده احتکار کالا‌های اساسی نظیر دارو، اقلام پزشکی و مواد غذایی در سال جاری تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد افزایش داشته است.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان همدان ابراز کرد: پلیس امنیت اقتصادی با هدف پیش بینی و پیشگیری از حدود ۲ سال پیش تشکیل شد که در همدان حدود هشت ماه است که از زیر مجموعه پلیس آگاهی خارج و به صورت مستقل فعالیت خود را شروع کرده است.
او بیان کرد: این مجموعه با رویکرد پیش بینی، پیشگیری و مراقبت و جلوگیری از بروز جرایم اقتصادی شکل گرفت تا تولید کننده احساس امنیت کند.
سرهنگ محمدی از دیگر اهداف این پلیس را مبارزه با جرایم سازمان یافته نظیر زمین خواری، اخلال در نظام تولید، فرار مالیاتی، اختلاس، پولشویی و احتکار دانست.
این مسئول خاطرنشان کرد: از دیگر اهداف تشکیل پلیس امنیت اقتصادی تحقق فرمان هشت ماده‌ای رهبری فرزانه انقلاب مبنی بر جلوگیری از قاچاق کالا از مبدا تا مقصد و سطح بازار است.
او خاطرنشان کرد: ۱۷۰ میلیارد تومان کالای قاچاق از ابتدای سال جاری تاکنون در استان همدان کشف و ۹۰۰ قاچاقچی دستگیر شده است.


آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today