ایرنا/ مدیر شبکه بهداشت و درمان هلیلان گفت: بر اساس سند ملی واکسیناسیون ۱۲ هزار دوز واکسن کرونا نوبت اول و دوم تا ۱۸ مهرماه سال جاری در این شهرستان تزریق شده است.

دکتر فاطمه کریمی، مدیر شبکه بهداشت و درمان هلیلان روز سه شنبه اظهار داشت: از مجموع واکسن تزریق شده نوبت اول و دوم، هشت هزار و ۳۰۰ دز مربوط به نوبت نخست و سه هزار ۷۰۰ دز مربوط به نوبت دوم است.
وی در خصوص تعداد واکسن تزریق شده به دانش آموزان در این شهرستان نیز افزود: ۵۶۷ دانش آموز در این شهرستان دز اول واکسن را تزریق کردند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان هلیلان ادامه داد: برای تسریع در میزان تزریق واکسن کرونا در شهرستان اطلاع رسانی از طریق کانال ها و فضای مجازی، کانال های آموزشی و آموزش حضوری نیز در دستور کار قرار گرفته است.
دکتر کریمی یادآور شد: روزانه بیش از ۲۴۰ واکسن نوبت اول و دوم در این شهرستان تزریق می شود و تاکنون ۵۶ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال شهرستان واکسینه شدند.
وی تاکید کرد: هم اکنون برای جلوگیری از افزایش شیوع کرونا روزانه انجام تست پی سی آر و رپید در دستور کار شبکه بهداشت و درمان شهرستان است و از اطرافیان افراد مشکوک نیز تست گرفته می شود.
مدیر شبکه بهداشت و درمان هلیلان اضافه کرد: همچنین تیم سیار این شهرستان برای واکسیناسیون مناطق دوردست و صعب‌العبور عشایری با حضور پزشک، کارشناسان بهداشتی، آمبولانس و کارشناسان فوریت پزشکی در حال انجام است.
هم اکنون شهرستان های ایلام، ایوان و چرداول در وضعیت نارنجی، دره شهر و دهلران، آبدانان، بدره، ملکشاهی و چوار در وضعیت زرد و شهرستان های مهران، هلیلان و سیروان نیز در وضعیت آبی  قرار دارند.
شهرستان تازه تاسیس هلیلان با ۲۰ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری مرکز استان ایلام واقع شده است.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/