باشگاه خبرنگاران/ دبیر نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی در استان سمنان گفت: بخش کم‌برخوردار بیارجمند شهرستان شاهرود نخستین منطقه هدف این بنیاد برای محرومیت‌زدایی در استان انتخاب شد.

مصطفی واحدی، دبیر نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی در استان سمنان، دلیل انتخاب بیارجمند شاهرود را به عنوان منطقه هدف میزان محرومیت این منطقه به نسبت دیگر مناطق استان سمنان دانست و گفت: بیارجمند به عنوان یکی از گسترده‌ترین بخش‌های ایران، تعداد روستا‌های هدف بیشتری برای انجام کار دارد و منطقه متمرکزی برای خدمت به شمار می‌رود.
وی افزود: بنیاد علوی با استفاده از الگوی پیشرفت ایرانی و اسلامی خدمات خود را در چهار محور عمران، زیرساخت اشتغال، سلامت و فرهنگ در منطقه هدف خلاصه می‌کند.
دبیر بنیاد علوی در استان سمنان، تشکیل دفتر این نهاد در بیارجمند را نخستین گام در منطقه برشمرد و ابراز کرد: در گام بعد تعیین سفیران بنیاد در منطقه و امین روستا‌های هدف و سپس آموزش به این افراد در دستور کار قرار می‌گیرد.
واحدی با بیان اینکه کانون پیشرفت روستا‌ها با استفاده از توانمندی‌های هر روستا تشکیل می‌شود، اضافه کرد: قرار است با کمک اهالی بیارجمند سند‌های پیشرفت روستا‌های این بخش تدوین شود.
وی ادامه داد: تشکیل نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی در بیارجمند حاصل چهار ماه فعالیت و حضور میدانی و گفت‌وگو با بیش از ۲۰ جوان بومی متخصص و برگزاری نشست‌هایی با موثران منطقه است که خود بستری برای تربیت نیرو‌های مومن انقلابی در رسته‌های تخصصی و فرهنگی فراهم می‌کند.
دبیر نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی در استان سمنان تأکید کرد: این نهاد فراتر از اینکه ارزش افزوده‌ای را بر منطقه بیفزاید، به دنبال رشد و تعالی نیرو‌های بومی است که این موضوع موثرتر و با ارزش‌تر است.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today