تسنیم/ استاندار سمنان گفت: در زمینه کالاهای اساسی در استان سمنان مشکلی وجود ندارد.

سیدمحمدرضا هاشمی، استاندار سمنان با اشاره به میزان مطلوب کالاهای اساسی در این استان اظهار کرد: در حوزه برخی کالاهای مثل مرغ منجمد حتی مازاد بر نیاز در استان وجود داشته و ظرفیت برای ارسال به خارج از استان سمنان وجود دارد.
وی با بیان اینکه یکی از تأکیدات رئیس‌جمهور بعد از مدیریت کرونا فعال شدن ستاد تنظیم بازار است افزود: معیشت مردم، مسائل اقتصادی و همچنین نظارت بر بازار بسیار مهم است که در استان سمنان به جد پیگیری می‌شود.
نماینده عالی دولت در استان سمنان افزود: به خاطر بیماری کرونا در مقاطعی که شیوع بیماری بسیار زیاد بود و وضعیت قرمز بود بسیاری از مشاغل و کسب‌وکارها تعطیل بود اما امروز که وضعیت کمی بهتر شده و مشاغل می‌توانند فعالیت کنند همه باید مشارکت لازم را داشته باشند تا زنجیره انتقال بیماری قطع شود تا کسب‌وکارها به حالت اولیه برگردد.
هاشمی یکی از سیاست‌های اصلی را نظارت بر بازار عنوان کرد و افزود: البته مردم و خود کسبه بهترین ناظر هستند.
وی خاطرنشان کرد: یکی از نگرانی‌های موجود در استان موضوع نهاده‌های دامی است که در بازدیدهای انجام شده از روستاها و سطح شهرستان‌ها مردم به این موضوع اشاره داشتند که انشاءالله پیگیری لازم در این زمینه انجام می‌شود و دغدغه عشایر و روستائیان و همچنین دامداران برطرف می‌شود.
استاندار سمنان درباره قیمت‌ها نیز گفت: برخی از قیمت محصولات نیاز به مصوبات کشوری دارند و برخی هم در استان قابل‌پیگیری است و در داخل استان به دنبال مدیریت در این حوزه هستیم.
هاشمی با بیان اینکه به‌دنبال مدیریت بهتر در زمینه تأمین کالا و همچنین نظارت بر بازار هستیم ابراز امیدواری کرد مشکلات موجود در این حوزه برطرف شود.
به گفته وی یکی دیگر از دغدغه‌های مردم استان سمنان وجود تفاوت قیمت‌ها است که این مهم نیز باید در استان مدیریت شود و هم در شهرستان‌های مختلف و هم در سطح استان نیاز است تا این تفاوت قیمت‌ها مدیریت شود.
استاندار سمنان ابراز امیدواری کرد که استان سمنان به یک ثبات در حوزه بازار برسد.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today