فارس/ معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: هیچ واکسنی در دنیا وجود ندارد که ۱۰۰درصد جلوی مرگ و میر و بستری شدن را بگیرد، اما تزریق واکسن به شدت سبب کاهش عامل مرگ و میر و بستری شدن بیماران در بیمارستان‌ها می‌شود.

سارا شاه‌آبادی، معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه امروز در خصوص باور غلط که تزریق واکسن کووید، منجر به ابتلا به کرونا می‌شود، اظهار داشت: واکسن، آنتی‌ژن سطحی و یا ویروس کشته شده است که قابلیت تکثیر در بدن را ندارند و فقط سطح ایمنی بدن را هوشیار می‌کند تا اگر ویروس واقعی وارد بدن شد بتوانند در برابر آن مقاومت کنند و فرد را از بستری شدن و مرگ نجات دهند.
وی ادامه داد: موارد گزارش شده که افرادی پس از تزریق واکسن فوت شده‌اند اما براساس بررسی‌های انجام شده که توسط کمیته علمی عوارض واکسن صورت گرفته هیچکدام از این موارد ارتباطی به واکسن نداشته، بنابراین این نگرش و باور یک باور غلط است و کسانی که واکسن نزده‌اند هر چه سریع‌تر برای تزریق واکسن مراجعه کنند.
معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه در توضیح علت فوت بیماران کرونایی بعد از تزریق دو دُز واکسن، گفت: هیچ واکسنی در دنیا وجود ندارد که ۱۰۰درصد جلوی مرگ و میر و بستری شدن را بگیرد، اما تزریق واکسن به شدت سبب کاهش عامل مرگ و میر و بستری شدن بیماران در بیمارستان‌ها می‌شود.
وی گفت: ایمنی نسبت به کرونا دو تا سه هفته بعد از تزریق دُز دوم واکسن در بدن ایجاد می‌شود، بنابراین علت مبتلا شدن بعضی از افراد به بیماری کرونا بعد از تزریق دُز اول و بلافاصله بعد از تزریق دُز دوم این است که هنور ایمنی مدنظر در بدن این افراد ایجاد نشده، لذا باید همچنان بعد از تزریق واکسن اصول بهداشتی را رعایت کنند.
وی تصریح کرد: یکی از مواردی که سبب بدحال شدن بیماران مبتلا به کرونا می‌شود، بیماری‌های زمینه‌ای است که سیستم ایمنی بدن افراد را ضعیف می‌کند و اگر تعداد زیادی ویروس کرونا وارد بدن افراد شود علی‌رغم اینکه دو نوبت واکسن کرونا هم تزریق کرده، بستری می‌شوند.
شاه‌آبادی در پایان، گفت: علاوه بر تزریق دو نوبت واکسن همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی در استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، اجتناب از دورهمی و مسافرت‌ها رعایت شود تا از ابتلا به کرونا جلوگیری شود.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today