فارس/ رئیس شوراهای حل اختلاف چهارمحال و بختیاری از صلح و سازش در 6 هزار و 701 فقره پرونده طی 6 ماه نخست امسال توسط اعضا و دبیران این شورا خبر داد.

کرم شیخ‌پور، رئیس شوراهای حل اختلاف چهارمحال و بختیاری از صلح و سازش در 6 هزار و 701 فقره پرونده طی 6 ماه نخست امسال توسط اعضا و دبیران این شورا خبر داد.
وی گفت: در 6 ماه نخست سال جاری تعداد 33 هزار و 870 فقره پرونده به شوراهای حل اختلاف استان وارد شد که از این تعداد 32 هزار و 761 فقره آن مختومه گردید.
رئیس شوراهای حل اختلاف چهارمحال و بختیاری افزود: خوشبختانه با تلاش شبانه‌روزی اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف از مجموع پرونده‌های مختومه تعداد 6 هزار و 701 پرونده منجر به صلح و سازش شده است که این امر نشان از توجه دستگاه قضا برای حل اختلافات میان مردم در مسیری جدای از روند قضایی پرونده‌ها و دیوان‌سالاری اداری دارد.
شیخ پور با اشاره به صلح و سازش در 3 فقره پرونده قتل از ابتدای سال تاکنون و نیز سازش 30 درصدی پرونده‌های ورودی امسال، خاطرنشان کرد: شوراهای حل اختلاف پل ارتباطی میان مردم و دستگاه قضایی هستند و در همین راستا بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی، ریش سفیدان، متنفذین و معتمدین محلی برای اصلاح و رفع اختلافات میان شهروندان صورت می‌پذیرد.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با همت و تلاش خدمتگزاران مردم در شوراهای حل اختلاف فرهنگ بخشش، گذشت و صلح و سازش بیش از بیش در جامعه تقویت و نهادینه شود.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday