ایرنا/ رییس دانشگاه پیام نور استان قزوین گفت: تعطیلی دانشگاه پیام نور واحد آبیک صحت ندارد و شایعه است و دانشجویان آن نباید نگران باشند.

رضا رسولی شربیانی رییس دانشگاه پیام نور استان قزوین در خصوص انتشار برخی اخبار در فضای مجازی مبنی بر تعطیلی دانشگاه پیام نور آبیک اظهار کرد: ساختمان این دانشگاه استیجاری بود و باید در اختیار مالک قرار می گرفت.
وی اظهار داشت: با همکاری فرمانداری مقرر شده تا مکانی با کمک آموزش و پرورش برای انتقال ساختمان دانشگاه ظرف یک هفته مشخص شود.
رییس دانشگاه پیام نور قزوین گفت: تمام دانشجویان فعلی دانشگاه پیام نور واحد آبیک تا پایان تحصیل می توانند در همین شهر به تحصیلات دانشگاهی خود ادامه دهند.
وی با بیان اینکه دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم شاخص هایی را تعیین کرده واحدهای دانشگاهی باید آنها را لحاظ کنند،افزود: این موضوع مختص دانشگاه پیام نور یا استان قزوین نیست بلکه به همه دانشگاه ها و استان ها ابلاغ شده است.
این مسوول دانشگاهی گفت: براین اساس تا رعایت شاخص هایی که به منظور ساماندهی وضع دانشگاه ها تعیین کرده که یکی از آنها داشتن ساختمان مناسب و همچنین جمعیت مناسب دانشجویی است، امکان انتخاب رشته برای متقاضیان تحصیلات دانشگاهی برای دانشگاه پیام نور آبیک وجود ندارد البته این به معنای حذف کد رشته ها در این دانشگاه نیست.
وی اظهار داشت: با همکاری جامعه محلی و مسوولان آبیک امکان حل این مساله و رشد جمعیت دانشجویی در دانشگاه پیام نور آبیک وجود خواهد داشت.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today