دیار آفتاب/ مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست مرکزی گفت: بر اساس مصوبه کارگروه اضطرار و دستور قضایی دادستان مرکز استان و شهرستان شازند استفاده از مازوت توسط نیروگاه ممنوع است و تاکنون هم مازوتی مصرف نکرده است.

رضا میرزایی، مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان مرکزی اظهار کرد: بر اساس مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوای استان و تکالیف قانون هوای پاک موظف هستیم بر اساس دستورالعمل و ضابطه قانونی با واحدهای آلاینده برخورد کنیم که طی مراحلی به واحدهای بزرگ اخطار داده خواهد شد.
وی ادامه داد: پس از اخطار به واحدهای آلاینده فرصت داده خواهد شد تا این آلودگی را برطرف کنند، هرچند آلودگی واحدهای بزرگ صنعتی اجتناب‌ناپذیر است.
میرزایی تصریح کرد: به‌عنوان‌مثال وقتی بخشی از نیروگاه به خاموشی یا اصطلاحاً «شات دان» می‌خورد آلاینده‌ها به سمت فلر می‌روند و درجا نمی‌توان فرایند تولید را متوقف کرد ولی با اخطاری که داده می‌شود با توجه به دستور قضایی پیگیری می‌شود تا عامل ایجاد آلایندگی باید در کوتاه‌ترین مدت برطرف شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی خاطرنشان کرد: واحدهای پالایشگاه، پتروشیمی و نیروگاه در حال حاضر مشکل خاصی ندارند، بر اساس مصوبه کارگروه اضطرار و دستور قضایی دادستان مرکز استان و شهرستان شازند استفاده از مازوت توسط نیروگاه ممنوع است و تاکنون هم مازوتی مصرف نکرده است.
میرزایی همچنین تأکید کرد: امیدواریم با شروع بارش‌های پاییزی بتوانیم از شرایط آلودگی فعلی که بخش عمده‌ای از آن ناشی از ریزگردها به علت گردوغبار است گذر کنیم.


آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today