ایرنا/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز با بیان اینکه ۲۸ حادثه طبیعی این استان را تهدید می کند ، گفت: لازم است با اجرای طرح های آگاه سازی همگانی و آموزش از آمادگی در برابر حوادث احتمالی برخوردار شد.

محمدرضا فلاح نژاد، مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز اظهار کرد: از این ۲۸ حادثه طبیعی حوادثی نظیر سیل، زلزله، رانش زمین، بهمن، ریزش کوه، فرونشست زمین و آلودگی هوا بیشترین فراوانی را دارد.
وی با اشاره به آغاز هفته کاهش بلایای طبیعی ادامه داد: با توجه به حادثه خیز بودن استان البرز، به منظورآگاه سازی همگانی، آموزش و ایجاد آمادگی در برابرحوادث احتمالی و افزایش ظرفیت تاب‌آوری جامعه و کاهش اثرات و تبعات ناشی از آن اقدامات موثری در حال انجام است.
فلاح نژاد گفت: برنامه ریزی و برگزاری مانورهای آمادگی(لحظه صفر، دور میزی، عملیاتی)، اجرای برنامه های همگانی جهت ارتقاء سطح آمادگی و مقابله با حوادث طبیعی، تولید و پخش برنامه های آگاه سازی جامعه از طریق رسانه های مکتوب از جمله نکات مهم و مورد تاکید در این زمینه به‌شمار می رود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز بیان کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی وتوجیهی برای پرسنل و مراجعه‌کنندگان بصورت حضوری و مجازی و انجام اقدامات لازم برای افزایش و ارتقاء ضریب نفوذ بیمه حوادث از دیگر موارد مهمی است که به منظور پیشگیری و کاهش خسارات ناشی از حوادث باید مورد توجه قرار داد.
وی همچنین درخصوص حوادث اخیر انفجار گاز در کرج نیز افزود: این نوع حوادث از سوی مدیریت بحران در دست پیگیری است و با هماهنگی دستگاه های اجرای مرتبط بارها اجرای طرح پیشگیری از بروز آنها از جمله آموزش نصب بخاری و دودکش گوشزد شده است.
فلاح نژاد یادآور شد: سال گذشته چندین حادثه انفجار گاز در مناطق ماهدشت، کلاک وحیدرآباد داشتیم که تخریب نانوایی‌ها و واحدهای تجاری را در برداشت به‌طوری که پنج نفر جان خود را از دست دادند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday