تسنیم/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی بیرجند از آغاز تزریق دز سوم واکسن برای پرسنل حوزه سلامت به زودی خبر داد.

به گفته کارشناسان بهداشت و درمان روند صعودی نرخ ابتلا و البته موارد بستری در مراکز درمانی این هفته آغاز شده و اگر ادامه‌دار باشد زنجیره بستری در بخش مراقبت‌های ویژه و البته فوتی‌ها نیز دوباره تشکیل می‌شود و روند افزایشی موارد فوت براثر بیماری کرونا آغاز می‌شود.
از این‌ رو کارشناسان تأکید می‌کنند برای جلوگیری از شکل‌گرفتن این چرخه بهترین راهکار همکاری و همراهی حداکثری هموطنان با سیاست‌های وزارت بهداشت در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مشارکت در واکسیناسیون عمومی است.
محمد دهقانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: واکسن کوو پارس هم به سبد واکسیناسیون ما اضافه خواهد شد و افراد متقاضی می‌توانند از این نوع واکسن هم به عنوان واکسن ایرانی استفاده کنند تا بتوانیم پوشش واکسیناسیون را هر چه سریع‌تر در استان کامل کنیم.
محمد دهقانی با بیان اینکه به‌زودی دز سوم واکسن برای پرسنل حوزه سلامت تزریق خواهد شد خاطرنشان کرد: به‌زودی تزریق دز سوم یا بوستر برای پرسنل حوزه سلامت که مستقیما درگیر بیماری کرونا هستند شروع خواهد شد تا از نیروهای تخصصی خودمان در این حوزه بتوانیم محافظت و مراقبت بیشتری را انجام دهیم.
وی از عدم محدودیت تزریق واکسن برکت برای هم استانی‌ها خبر داد و گفت: با توجه به استقبال مردم عزیز از واکسن ایرانی برکت، محدودیت تزریق دز اول برای افراد بالای 18 سال برداشته خواهد شد و کسانی که دز اول واکسن را تزریق نکردند می‌توانند به مراکز تجمیعی جهت تزریق مراجعه کنند.

بیش از 39 هزار دانش‌آموز در استان دز اول واکسن را تزریق کردند
کامبیز مهدی‌زاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز اظهار داشت: تاکنون 39 هزار و 508 دانش‌آموز در استان دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
کامبیز مهدی‌زاده با بیان اینکه این میزان 47.3 درصد مجموع دانش آموزان استان را شامل می‌شود گفت: هم اکنون مجموع دانش‌آموزان 12 تا 18 سال استان 83 هزار و 450 نفر هستند که از این میزان 39 هزار و 508 نفر دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند.
وی با بیان اینکه مجموع دانش‌آموزان 12 تا 15 سال استان نیز 43 هزار و 817 نفر هستند، ادامه داد: از این تعداد نیز 18 هزار و 363 نفر دز اول واکسن را دریافت کرده‌اند که 41.9 درصد این رده سنی را شامل می‌شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه تاکنون 95 درصد استادان و 68 درصد دانشجویان دانشگاه بیرجند علیه کرونا واکسینه شده‌اند گفت: با توجه به ادامه روند واکسیناسیون دانشجویان ورودی سال 1390 به بعد و دکترای 1400 تاکنون 57.3 درصد دانشجویان یک دز و 10.4 درصد دو دز واکسن را دریافت کرده اند.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today