تسنیم/ رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان کرمان از رفع تصرف 191 هکتار زمین‌های دولتی و 268 هکتار از اراضی منابع طبیعی استان خبر داد.

علیرضا پریور، رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان کرمان اظهار کرد: برای تأمین امنیت کشور، 160 وظیفه کلی و حدود 500 وظیفه جزئی به عهده نیروی انتظامی گذاشته شده است.
وی با بیان اینکه تأمین امنیت وظیفه‌ای است که حتی یک ثانیه قابل تعطیل شدن نیست و باید مستمر باشد، گفت: بخشی از وظایف ما به‌صورت تخصصی است که بسیاری از مردم از آن مطلع نیستند.
رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه بسیاری از سازمان‌ها و ادارات دولتی توسط نیروی انتظامی تأمین امنیت می‌شوند افزود: سازمان میراث فرهنگی، راه و شهرسازی، دادگستری، محیط زیست و غیره از جمله سازمان‌هایی هستند که توسط نیروی انتظامی حفاظت می‌شوند.
وی با عنوان اینکه در یکسال گذشته 191 هکتار زمین‌هایی که تصرف شده بود از دست متصرفان رها شد، گفت: بیش از 347 میلیارد ریال ارزش این زمین‌ها بوده و در این ارتباط 175 فقره پرونده برای افراد متخلف تشکیل شده است.
پریور با بیان اینکه هشت هزار و 137 کیلوگرم گیاه دارویی قاچاق کشف شده است، ادامه داد: 268 هکتار از منابع طبیعی از متصرفین رفع تصرف شد و 519 اثر باستانی عتیقه کشف و 57 نفر در این ارتباط دستگیر و به دستگاه قضایی معرفی شدند.آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar