فارس/ رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان قزوین از افزایش 100 درصدی کشف جرائم فضای مجازی در ۶ ماههٔ نخست سال جاری در استان خبر داد.

محمد فرهودی، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان قزوین اظهار کرد: پلیس فتا وظیفهٔ برقراری امنیت در بستر فضای مجازی را دارد، هر چقدر شبکه‌های اجتماعی متنوع‌تر شوند پلیس با تجهیز خود برای امنیت شهروندان و استفادهٔ درست از فناوری‌های دنیای مجازی همواره یگ گام جلوتر از استفاده‌کنندگان خواهد بود.
وی افزود: میزان کشفیات جرائم فضای مجازی در 6 ماههٔ نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۰۴ درصد افزایش یافته که نشان‌دهندهٔ هوشمندی پلیس در شناسایی، رصد و دستگیری مجرمین دارد.
رئیس پلیس فتا استان قزوین تصریح کرد: میزان دستگیری‌ها در این زمینه نیز نسبت به سال گذشته ۷۲ درصد افزایش یافته که در رابطه با بیشترین جرائم این حوزه می توان به کلاهبرداری، مزاحمت اینترنتی و نشر اکاذیب اشاره کرد.
فرهودی ضمن اشاره به هشدارهای پلیس برای استفادهٔ بهتر کاربران از فضای مجازی تأکید کرد: سواد رسانه‌ای یکی از اصول اولیه و مهم کاربران جهت کاهش آسیب در فضای مجازی است، پلیس بیش از ۶۰ هشدار برای مراقبت کاربران در سایت‌ها و کانال‌ها منتشر کرده است و پیامک‌هایی نیز برای آگاهی مردم و شناسایی آسیب‌ها برای هم‌وطنان عزیز ارسال شده تا سطح هوشیاری آن‌ها افزایش یابد، این اقدامات جهت پیشگیری از وقوع جرم صورت گرفته است.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today