صبح زاگرس/ مدیر آموزش و پرورش کهگیلویه از وجود ۱۸ مدرسه کانکسی در این شهرستان خبر داد و گفت: برای سال تحصیلی جدید نیاز به اضافه شدن پنج مدرسه کانکسی جدید هستیم.

فضل الله گنجی‌پور، مدیر آموزش و پرورش کهگیلویه با اشاره به شعار تحصیلی برنانه ریزی هوشمند، فناوری تولید، سلامتی و نشاط اظهار کرد: برای سال تحصلی پروزه مهر را ، برای سهولت و انجام کار و پیشبرد نظام، تعلیم و تربیت، از نیمه دوم خرداد، تشکیل و تا ۱۵ مهرماه، این ستاد فعال، و تا تثبیت سال تحصیلی، نیز تدا م خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه شهرستان کهگیلویه بیش از ۲۰ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز دارد افزود: از این تعداد ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر در سطح مقطع ابتدایی و ۱۰ هزار نفر نیز در مقاطع متوسطه اول و دوم و کارودانش ثبت نام شدند.
مدیر آموزش و پرورش کهگیلویه با بیان اینکه در پایه اول دبستان ثبت نام به صورت صددرصدی، صورت گرفته است تصریح کرد: در پیش دبستانی، با توجه به بیماری کرونا و عدم اجبار ثبت‌نام در این مقطع نسبت به سایر مقاطع تا پوشش صد درصد راه زیادی باید طی شود.
گنجی پور ساماندهی نیرو انسانی آموزش و پرورش را یکی از مهمترین بخش پروژه مهر دانست و ادامه داد: از نیمه دوم مردادماه به صورت آنلاین و مجازی شروع  و با کمترین چالش به سرانجام رسید.
وی بیان کرد: هم اکنون که روز ۲۰ مهرماه است هیچ کلاسی بدون معلم نبوده و همه نیز ابلاغه دریافت کرند.
مدیر آموزش و پرورش کهگیلویه با اشاره به اینکه بیش از ۲ هزار  فرهنگی رسمی دارند گفت: در بحث واکسناسیون بیش از ۸۵ درصد واکسینه شدند، و بقیه نیز به تدریج این امر انجام خواهد شد.
گنجی پور در ارتباط با واکسیناسیون، دانش آموزان نیز گفت: در هفته اول مهرماه با همکاری شبک بهداشت و درمان کهکیلویه بیش از چهار هزار نفر در مقطع متوسطه دوم، ۱۲ تا ۱۸ سال واکسینه انجام گرفت.
وی با اشاره به اینکه شهرستان کهیگویه بیش از ۱۴ هزار دانش آموز در رنج سنی واکسناسیون دارد، افزود: از این تعداد چهار هزار دانش‌آموز در بخش های دیشموک، چاروسا مشغول به تحصیل بوده که پوشش صددرصدی واکسیناسیون را انجام دادند. 
رئیس آموزش و پرورش دهدشت با اشاره به اینکه تاکنون  ۶۵ درصد از جامعه هدف دانش آموزی واکسینه شدند تصریح کرد: با هماهنگی های انجام شده تعداد باقیمانده طی دو روز آینده انجام خواهد شد.
گنجی‌پور با اشاره به اینکه ۳۰ مدسه سنگی قدیمی با عمر بیش از  ۲۰ سال سن در این شهرستان وجود دارد، عنوان کرد: این مدارس نیاز به بازسازی دارند و از مسئولان تقاضا داریم که یک نهضت مدسه سازی در شهرستان این مدارس ترمیم شده چرا که اگر اقدامی صورت نگیرد در سال‌های آینده موجب چالش جدی خواهند شد.
وی با اشاره به این اینکه مدارس کانکسی شهرستان را ۱۸ مورد است  که نیاز به اضافه شدن پنج کلاس جدید دارد، گفت: روستاهای اطراف و حاشیه شهر مانند دره لبک، سرپری سمغان، طولیان مهاجرپذیر هستند نیاز به ساخت‌وساز فضای اموزی دارند.
مدیر آموزش و پرورش کهگیلویه افزود: با توجه پیگیری های صورت گرفته در برنامه کاری مسئولان قرار داده شود که دانش‌آموزی بدون از کلاس نماند.
گنجی‌پور در ارتباط با تجهیزات نیز عنوان کرد: تا جایی که در توان این ادراه بود اقداماتی انجام شده و تا رسیدن به نتیجه مطلوب فاصله زیادی است.
وی گفت: انتظار داریم دولت جدید با نگاه ویژه‌ای که دارد این مشکلات حل شود.
مدیر آموزش و پرورش کهگیلویه با اشاره به بازگشایی مدارس بالای ۳۰۰ نفر گفت: در شهرستان کهگیلویه چهار مدرسه با این شرایط داریم که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورات ابلاغی از نیمه دوم آبان ماه شروع به فعالیت خواهند کرد.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today