فارس/ مدیرکل دامپزشکی کردستان از کشف و ضبط محموله ۴ هزار کیلویی مرغ زنده در قروه داد.

مجتبی ورمقانی، مدیرکل دامپزشکی کردستان اظهار کرد: اکیپ‌های ادارات دامپزشکی استان در تمام ساعات شبانه روز بر اساس وظایف قانونی خود از حمل، توزیع و خروج غیره قانونی و غیره بهداشتی گوشت مرغ از مبادی خروجی استان جلوگیری می‌کنند.
وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس دستور دادستان سنندج خروج غیر قانونی مرغ از بازار استان ممنوع است و ضرورت دارد مرغ مورد نیاز مصرف مردم بدون هیچ مشکل و کمبودی تامین شود، همچنین ادارات دامپزشکی شهرهای مختلف کردستان در این زمینه همانند گذشته کوشا باشند.
مدیرکل دامپزشکی کردستان با اشاره به فعالیت‌های اداره کل دامپزشکی کردستان در هفته اخیر اظهار کرد: با تلاش‌های شبانه روزی اکیپ‌های دامپزشکی، شاهد توقیف چندین محموله مرغ زنده و گوشت گرم مرغ در مبادی خروجی شهرهای کردستان بودیم که عده‌ای افراد سودجو بدون مجوز قصد خروج آنرا از استان داشتند.
ورمقانی از توقیف محموله جدید مرغ زنده در قروه خبر داد و گفت: بامداد امروز مالک یک مرغداری قصد خروج یک محموله چهار هزار کیلویی مرغ زنده فاقد مجوز بهداشتی و قرنطینه دامپزشکی را به استان‌های همجوار داشت که با همکاری نیروی انتظامی توقیف شد و با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار استان به کشتارگاه منتقل شد تا پس از کشتار روانه بازار مصرف شهرهای مختلف کردستان شود.
به گفته وی، دلیل خروج غیرقانونی و بدون مجوز مرغ از بازار استان کردستان به سایر مناطق کشور، افزایش قیمت آن و دستیابی با سودهای کلان برای برخی افراد سودجو است، در این زمینه اکیپ‌های دامپزشکی استان با رصد شبانه‌روزی و مجوزهای قانونی اجازه چنین فعالیتی را به افراد سودجو نخواهند داد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online