ایرنا/ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سقز گفت: ۱۲۵ پرونده برای متخلفان تخریب اراضی ملی و تصرف مراتع و جنگل ها در این شهرستان تشکیل شده است.

عثمان صالح زاده، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سقز اظهار کرد: امسال ۱۲۵ پرونده و سال گذشته ۲۳۰ پرونده برای متخلفان عرصه جنگل و مرتع تشکیل شده است که با توجه به آموزش های صحیح و برگزاری کلاس های ترویجی در روستاها این تخلفات کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه تخریب و تصرف مراتع و جنگل ها به ضرر روستاییان و زیست بوم منطقه و پیامدهای زیان باری را بوجود می آورد، افزود: جلوگیری از قطع درختان و قاچاق چوب، نیازمند همت جمعی و همکاری مردم و شورای روستاهاست.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سقز به تخلفات عرصه قاچاق چوب اشاره کرد و یادآور شد: امسال ۱۷ محموله قاچاق چوب در این شهرستان کشف و پرونده آنها به تعزیرات انتقال داده شده است و متخلفان این ۱۷ مورد طبق قانون محکوم شده اند.
صالح زاده با بیان اینکه سقز دارای ۲۴۲ هزار هکتار مرتع است، افزود: همچنین مساحت جنگل در شهرستان بیش از ۱۲ هزار هکتار است که امید است اقشار جامعه در حفظ و حراست از مراتع و جنگل های این منطقه کوشا باشند.
وی ضمن دعوت از دوستداران طبیعت، بهره برداران محلی، فعالان منابع طبیعی و محیط زیست، روستاییان، مردم فهیم و با فرهنگ به مشارکت مجدانه در حفاظت از منابع طبیعی و جنگل های بی‌نظیر زاگرس، خواست ضمن مشارکت در عملیات اطفا حریق عرصه های منابع طبیعی، گزارشات تخریب و تصرف منابع طبیعی، قطع درختان، بوته کنی و آتش‌سوزی‌ها را از طریق سامانه ۱۵۰۴ و شماره تلفن های ۰۸۷۳۶۲۲۷۸۰۰ و ۰۸۷۳۶۲۱۵۶۵۵ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online