مهر/ نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه راه آهن همدان ـ سنندج در سال جاری تخصیص یابد.

محسن فتحی، نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی در مراسم اتمام ریل گذاری راه آهن همدان- سنندج اظهار کرد: ۱۰ خرداد ۱۳۸۴ برای این پروژه در مجلس ردیف اعتبار مصوب شد و تا سال ۹۷ تنها پنج میلیارد تومان برای آن هزینه شده بود.
وی افزود: راه آهن همدان- سنندج جزو اولویت‌های نظام و حاکمیت بود و در همین راستا طی سه سال اخیر بیش از هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص پیدا کرد.
فتحی خاطرنشان کرد: امروز عملیات ریل گذاری راه آهن همدان-سنندج به اتمام رسید و امیدواریم ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل آن نیز در سریع‌ترین زمان ممکن تخصیص یابد.
بهجو، مدیرکل ساخت ابنیه راه آهن کشور نیز در این مراسم اظهار کرد: ایستگاه راه آهن سنندج یکی از شاهکارهای معماری در کشور است.
وی افزود: این پروژه ۱۳ هزار و ۴۰۰ متر مربع مساحت زیر بنا دارد که مساحت ساختمان اصلی آن چهار و ۴۰۰ متر مربع است.
بهجو خاطرنشان کرد: این ایستگاه به عنوان یک مرکز برای خدمت رسانی به مسافران، بار و تعمیر و نگهداری قطار در غرب کشور خدمت رسانی خواهد کرد.
مدیرکل ساخت ابنیه راه آهن کشور اعلام کرد: هم اکنون ساختمان اصلی ایستگاه سنندج ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های روز دنیا برای ساخت آن استفاده کرده ایم و از لحاظ زمان ساخت ابنیه نیز رکورد جدیدی را در کشور ثبت کردیم.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online