خانه ملت/ نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی در مجلس گفت: متاسفانه به بهانه جیره بندی آب شرب شهرستان های سقز و بانه ۷۲ ساعت قطع می شود و از کیفیت مناسبی برخوردار نیست.

بهزاد رحیمی، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تذکر اول من به وزیر کشور در خصوص تعیین تکلیف انتخاب استاندار کردستان است، در این زمینه باید اقدام عاجل صورت بگیرد.
وی در تذکر به وزیر نیرو در خصوص کمبود شدید آب شرب شهرستان های سقز و بانه، گفت: در حال حاضر مردم این دو شهرستان با قطعی آب بیشتر از 72 ساعت به بهانه جیره بندی مواجه هستند و بعد از وصل مجدد آب، آبی که در اختیار مشترکان قرار می گیرد کدر و غیر شفاف می باشد که تغییر رنگ و بو نیز دارد در این خصوص به وزیر نیرو پیشنهاداتی نیز ارائه شده است.
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در تذکری دیگر به وزیر نیرو ادامه داد: تراز 1403 دریاچه سد بوکان جهت تامین آب شرب سقز حفظ شود، با توجه به اینکه مخازن آب تحویل شده داخل رینگ قرار نگرفته اند امکان بهره برداری از تصفیه خانه شماره 2 وجود ندارد.
رحیمی در تذکر به وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان برنامه و بودجه در زمینه پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان، گفت: افرادی که از یکم فروردین 1399 به افتخار بازنشستگی نائل شده اند تاکنون پاداش پایان خدمت دریافت نکرده اند.
وی در تذکر به وزیر راه و شهرسازی در خصوص توجه جدی و تخصیص اعتبار به پروژه های راهسازی استان کردستان، گفت: پروژه چهاربانده شدن جاده سقز به بانه باید هرچه سریع تر تکمیل شود.
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در تذکر به وزیر کشور عنوان کرد: بازگشایی مرز سقز تاثیر بسیاری در رشد و شکوفایی اقتصادی و جلوگیری از رکود و بحران بیکاری دارد.
رحیمی گفت: تذکر بعدی من در خصوص اجرای رتبه بندی معلمان و پایان دادن به انتظار 18 ساله آن ها است.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online