فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: طی 24 ساعت گذشته تا کنون 281 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در استان شناسایی شده است.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته تا کنون 281 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در استان شناسایی شده است.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 900 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
رضاعی با اشاره به آمار بستری‌شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود: 562 نفر در سنندج، 63 نفر در سقز، 117 نفر در مریوان، 38 نفر در قروه، 9 بیمار در بیجار، 40 بیمار در کامیاران، 8 بیمار کرونایی در دیواندره، 46 نفر در بانه، 14 نفر در دهگلان و سه بیمار کرونایی در بیمارستان سروآباد بستری هستند.
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، وضعیت 81 بیمار مبتلا به کرونا وخیم است و در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند.
وی از مرگ 7 بیمار کرونایی در 24 ساعت گذشته تا کنون خبر داد و گفت: از زمان شیوع کرونا ویروس تا کنون یک‌هزار و 715 نفر بر اثر ابتلا به این ویروس در استان جان باخته‌اند که سنندج با 726 نفر و سروآباد با 4 نفر فوتی بیشترین و کمترین آمار را در بین شهرستان‌های استان به خود اختصاص داده‌اند.
رضاعی با بیان اینکه تمام کسانی که بر اثر ابتلا به کرونا ویروس در استان ‌باخته‌اند به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند، افزود: شهروندان باید همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنند در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online