ایرنا/ مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در تبریز گفت: ۱۴۰ قطعه حساس تحریمی مربوط به صنایع نفت و پتروشیمی، گاز، هواپیماسازی و وزارت دفاع در تبریز بومی‌سازی شد.

محمدباقر علیزاده، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در تبریز اظهار کرد: قطعات نشکن صنایع نفت مثل کلید که نمونه خارجی آن هر ۶ ماه یک بار از رده خارج می شد در این شرکت تولید شده که طول عمر ۱۵ ساله دارد.  
وی افزود: قطعات بندانگشتی برای کاربرد در صنعت نفت و گاز که به کل تحریمی است به عنوان مجموعه قطعات ابزار دقیق در این شرکت طراحی و ساخته می شود و قطعات و تجهیزات حساس هواپیماسازی و قطعات مربوط به وزارت دفاع نیز در تبریز در دست تولید است.  
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در تبریز اظهار کرد: کاربرد دیگر قطعات ابزار دقیق بند انگشتی در نازل جت زنی پالایشگاه ها و نازل های اسپری برای پاشیدن اسید و آب و کلید مخصوص اتاق کنترل است.
علیزاده ادامه داد: کاور، کلید و سیم پیچ ضد انفجاری مهتابی که مورد استفاده در پالایشگاه، پتروشیمی و تونل ها است با دستیابی به تکنولوژی ساخت ورق پلی کربنات که برای نخستین بار در هشت ماه با ۳۰۰ میلیون تومان هزینه توسط متخصصان داخلی این شرکت طراحی و ساخته شده است.   
وی با بیان اینکه قیمت تمام شده تولیدات یک چهارم مشابه خارجی است، گفت: پوشش جایگاه خلبان، ماشین های ضدگلوله، سپر گارد یگان ویژه، پوشش دوربین پهپاد از جمله کاربرد ورق های پلی کربنات است.  
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در تبریز افزود: با این ورق می توان برخی قطعات هواپیما و پهپاد را نیز تولید کرد که در مقابل آتش سوزی، انفجار و نور شدید خورشید مقاوم است.  
وی، «فیول گس» فیلتر را از دیگر قطعات تحریمی اعلام کرد که در این شرکت دانش بنیانی ساخته می شود و افزود: این فیلتر موجب پالایش گاز می شود.  
علیزاده همچنین گفت: فیلر سوپر آلیاژی برای استفاده در ژنراتور و کمپرسور پالایشگاه ها و پتروشیمی ها، پیستون خاص با جنس سوپر آلیاژی با یک هشتم مبلغ مشابه خارجی و پروانه‌های پمپ با جنس های نایرویست(Na) از دیگر قطعات تحریمی در این شرکت است.  

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today