ایرنا/ مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان گفت: با وجود افزایش قیمت نان در این استان، قیمت آرد نانوایی‌ها تغییر نکرده است.

محمدباقر منوچهری، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان اظهار کرد: قیمت نان با هدف جبران هزینه تولید افزایش یافته اما به دنبال این افزایش بها، قیمت آرد هیچ‌گونه تغییری نکرد.
وی اضافه کرد: افزایش قیمت نان برای تامین هزینه خبازی و براساس دستورالعمل ستاد تنظیم بازار استان سمنان صورت گرفته است.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان بیان کرد: آرد یارانه‌ای نوع اول به ازای هریک کیلوگرم ۶ هزار و ۶۵۰ ریال و آرد یارانه‌ای نوع ۲(آزادپز) به ازای هر کیلوگرم ۹ هزار ریال بین نانوایی‌های استان سمنان توزیع می‌شود.
منوچهری خاطرنشان کرد: ۸۰۷ واحد نانوایی در استان سمنان فعال است که از سهیمه آرد یارانه‌ای نوع ۱ و نوع ۲ استفاده می‌کنند.
وی افزود: تعداد نانوایی در سامانه شرکت خدمات بازرگانی دولتی ایران ثبت است و بر اساس میزان ابلاغی از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به همه آنها سهمیه پرداخت می‌شود.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان تصریح کرد: استان در زمینه ذخیره گندم و تامین آرد مشکلی ندارد و در زمان حاضر ظرفیت ذخیره گندم استان در بخش دولتی و خصوصی به میزان کافی است.
منوچهری گفت: ماهانه پنج‌هزار و ۲۰۰ تن آرد با یارانه‌ نوع اول و یارانه‌ نوع دوم میان نانوانی‌های یارانه‌ای و آزادپز استان توزیع می‌شود.
قیمت انواع نان در سمنان از امروز سه‌شنبه ۲۰ مهرماه در حالی حدود ۳۰ درصد افزایش یافت که در عین حال اتحادیه نانوایان پیش از گران شدن این کالای اساسی هیچ گونه اعلام رسمی را انجام نداد.
رئیس اتحادیه نانوایان استان سمنان گفت: قیمت انواع نان در نقاط مختلف استان از امروز سه شنبه حدود ۳۰ درصد افزایش یافت.
رجبعلی جعفریان افزود: این افزایش قیمت مربوط به هزینه های خبازی است.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today