صدا و سیما/ فرمانده اتتظامی استان قزوین از افزایش ۱۱ درصدی سرقت‌های خرد در استان خبر داد.

سردار ابراهیمی، فرمانده انتظامی استان قزوین در برنامه گفت وگوی ویژه خبری  شبکه قزوین اظهار کرد: پلیس هوشمند و پایدار برگرفته از فرمایش‌های رهبر انقلاب در سال‌های اخیر است و پلیس هوشمند در راستای رضایت مردم بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، حرکت می‌کند.
وی افزود: بر اساس بیانات رهبر انقلاب، نیروی انتظامی، ستون اصلی امنیت داخلی است و ناجا سهم بسزایی در تأمین امنیت داخل را بر عهده دارد.
فرمانده انتظامی استان قزوین خاطرنشان کرد: در کنار سامانه‌های الکترونیکی موجود ناجا ۱۶ سامانه جدید از جمله ترسیم الکترونیک کروکی، استعلام پرداخت جرایم رانندگی برای خدمت رسانی به مردم راه اندازی شده اند.
وی افزود: در استان قزوین گام‌های خوبی برای تحقق پلیس هوشمند برداشته شده است و در مناسبت‌های مختلف به فراخور نیازمندی‌های جامعه و همچنین گستردگی جرایم، سامانه‌های جدید هوشمند پلیس رونمایی می‌شود.
سردار ابراهیمی تصریح کرد: امنیت پایدار با رویکرد ارتقای سرمایه‌های اجتماعی شکل می‌گیرد و امروز امنیت و احساس امنیت دو مقوله اساسی است که در مأموریت‌های جدید، به نیروی انتظامی واگذار شده است.
وی افزود: استان قزوین یکی از امن‌ترین استان‌های کشور است به طوری که در میان ۳۳ استان کشور، رتبه بالای امنیت را به خود اختصاص داده است.
فرمانده انتظامی استان قزوین با بیان اینکه ناجا در همه عرصه ها، پذیرای مشارکت مردم است، گفت: مشارکت پذیری مردم، لازمه تحقق امنیت اجتماعی است.
وی افزود: در حال حاضر با مردمی کردن امنیت، به امنیت پایدار دست پیدا کرده ایم.
سردار ابراهیمی با اشاره به اینکه ناجا با اقتدار و حرفه‌ای و اقدام به موقع، در جامعه امیدآفرینی می‌کند، خاطرنشان کرد: امسال بالغ بر ۱۱ هزار و ۹۴۲ از کسانی که امنیت جامعه را مختل کرده بودند، با تلاش شبانه روزی نیر‌های پلیس، دستگیر شدند.
به گفته فرمانده انتظامی استان قزوین، نیرو‌های پلیس چه در مرزها، چه در کلانتری‌ها و چه در پلیس راهور، با فرسایش و سختی خدمت، وظایف خود را به درستی انجام می‌دهند.
وی افزود: در ۶ ماهه نخست امسال ۴۶۳ هزار و ۳۵ تماس با ۱۱۰ گرفته شده که یک سوم آن‌ها عملیاتی شده و دو سوم آن‌ها به دلیل اینکه غیرفوریتی بوده، برای رسیدگی بیشتر به شکایت هایشان، به کلانتری‌ها عودت داده شده است.
سردار ابراهیمی با بیان اینکه بیش از ۹۲ درصد از مردم از عملکرد پلیس ۱۱۰ رضایت داشتند، گفت: نیرو‌های پلیس ۱۱۰ در ۴ مرکز عملیاتی ۱۱۰ در شهر قزوین مستقر شده اند تا به محض تماس مردم، نیرو‌های پلیس سر صحنه حاضر شوند.
فرمانده انتظامی استان قزوین با تأکید بر لزوم ارتقای فرهنگ ترافیک میان مردم، تصریح کرد: همه مردم باید در زمینه ارتقای فرهنگ ترافیک اهتمام ویژه داشته باشند و با ممانعت از پارک دوبل و یا تردد در مسیر خودرو‌های امدادی، بار ترافیکی شهر را کاهش دهند.
وی افزود: برای کاهش ترافیک در سطح شهر، طرح زوج و فرد تردد در شهر قزوین نیز به شورای عالی ترافیک ارائه شده است و منتظر تصمیم نهایی آن‌ها هستیم.
سردار ابراهیمی با بیان اینکه برنامه ریزی‌های لازم برای پیشگیری و کنترل جرایم خشن در استان انجام شده است، گفت: تمامی قتل‌هایی که در استان قزوین صورت گرفته است، کشف شده اند.
وی افزود: در ۶ ماهه اول امسال ۷۶ نفر از کسانی که در فضای حقیقی و مجازی مخل نظم و امنیت بودند دستگیر و روانه زندان شدند.
فرمانده انتظامی استان قزوین با بیان اینکه ۳۵۶ نفر از مخلان نظم و امنیت هم به پایگاه‌های پلیس دعوت و ارشاد شدند، گفت: در ۶ ماهه نخست امسال هم ۲ مورد سرقت به عنف که سارقان علاوه بر استان قزوین، در استان‌های همجوار هم دست به سرقت زده بودند، در استان شناسایی و سارقان دستگیر شدند.
سردار ابراهیمی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های هر ساله نیروی انتظامی مبارزه با سرقت است که امنیت و احساس امنیت در جامعه را ارتقا می‌دهد، تصریح کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری سرقت‌های مهم و خاص که خط قرمز نیروی انتظامی محسوب می شود، ۵ درصد کاهش یافت.
وی افزود: در ۶ ماهه اول امسال آمار سرقت‌های خرد ۱۱ درصد افزایش یافته و امسال بیش از ۷ هزار مورد سرقت خرد و کلان به کلانتری‌ها گزارش شده است.
به گفته فرمانده انتظامی استان قزوین، ۷۸ درصد از سرقت‌ها کشف و بیش از ۲۶ میلیارد تومان اموال سرقتی، به مالباختگان مسترد شده و میزان کشفیات پلیس نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد افزایش یافته است.
سردار ابراهیمی به فعالیت‌های ناجا در زمینه مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: ۱۱۵ هزار و ۱۸۲ برگه جریمه تردد‌های غیرضروری کرونایی صادر شده است.
وی افزود: همچنین ۲۶ هزار و ۸۳۴ خودرو هم در زمان ممنوعیت ترددها، به مقصد عودت داده شدند.
فرمانده انتظامی استان قزوین خاطرنشان کرد: بیش از هزار و ۱۰۰ نفر از کارکنان نیروی انتظامی به کرونا مبتلا شدند و ۳ نفر هم دار فانی را وداع گفتند، اما هیچ وقت اقدامات نیروی انتظامی، تعطیل نشد.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today