ایسنا/ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: در پایش‌های انجام شده توسط محیط بانان در زیستگاه‌های استان تعداد تلفات حیات وحش در اثر طاعون نشخوارکنندگان کوچک به ۹ رأس رسید.

فردین حکیمی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز اظهار کرد: محیط بانان استان در اواخر هفته گذشته در گشت‌زنی‌ها و کنترل و سرکشی به زیستگاه‌های حیات وحش با تعدادی لاشه کل و بز وحشی در منطقه شکار ممنوع طالقان مواجه شدند که در بررسی‌های انجام شده شیوع مجدد بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک(PPR) تایید شد.
وی افزود: محیط بانان در پایش منطقه با لاشه پنج راس کل و بز وحشی روبرو شدند که بلافاصله پس از این مشاهدات، نشست‌های هماهنگی در استان و شهرستان برای پای کار آمدن دیگر دستگاه‌های مرتبط برای کنترل بیماری برگزار شد ضمن اینکه اقدامات کنترلی نیز در حال انجام است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز ادامه داد: با ادامه پایش‌ها چهار لاشه دیگر هم پیدا شد و تعداد تلفات این بیماری تا کنون به ۹ مورد رسیده است.
حکیمی توضیح داد: برای جلوگیری از شیوع این بیماری اقداماتی از جمله خروج فوری دام‌های عشایر و دامداران از زیستگاه‌ها و مناطق آلوده استان و جلوگیری از تقابل دام‌های اهلی و وحشی صورت گرفته و واکسیناسیون کامل دام‌های اهلی نیز در دستور کار است.آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday