ایرنا/ مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان البرز گفت: املاک روستاهای زیر ۲۵ هزار نفر البرز سند مالکیت ثبتی دریافت می کنند.

شهریار کناریوند، مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان البرز اظهار کرد: اراضی روستای فرخ آباد زیبادشت شهرستان  فردیس از جمله املاکی هستند که سند مالکیت دریافت خواهند کرد.
وی افزود: در شهرها هم طبق قانون املاک قولنامه ای می توانند از طریق قانون تعیین تکلیف ثبت نام کنند و اداره ثبت مکلف به صدور اسناد مالکیت برای آنها طبق قانون است.
کناریوند با اشاره به اینکه هیچ مساله ای در خصوص صدور اسناد مالکیت وجود ندارد ،گفت: ساکنان مناطق مختلف استان اگر برای نقشه برداری مشکلی پیش آمد به اداره کل ثبت اسناد و املاک استان اعلام کنند.
رئیس دادگستری فردیس گفت: در نظام حقوقی کشور یک معضلی به نام انتقال مالکیت اسناد عادی وجود دارد که قدمت آن ۱۰۰ ساله است.
یوسف رزقی افزود:  بالای ۳۰ الی ۴۰ درصد دعاوی دادگستری مربوط به اموال غیر منقول است؛ پس خیلی مهم است با اینکه قانونگذار در تصویب قوانین از جمله قانون ثبت سعی کرده این معضل را حل کند ولی نتوانسته است.
وی گفت: مالک کسی است که ملک به نام او ثبت شده باشد یا بعد از انتقال به نام او در دفتر املاک ثبت شده باشد یا اینکه قانونا به وی ارث رسیده باشد دولت آنها را مالک می شناسد.
رزقی ادامه داد: در دادگستری درگیر اسناد عادی هستیم و اگر همه املاک به ثبت برسد و وضعیت اموال غیرمنقول ساماندهی پیدا کند و همه سنددار شوند ۴۰ درصد دعاوی در دادگستری کاهش می یابد.
رئیس دادگستری فردیس بیان کرد: شهرداری های فردیس و مشکین دشت دقت کنند نسبت به تثبیت و تسریع اموال غیر منقول شهرداری حساس و پیگیر باشند و در حفظ و حراست اموال غیرمنقول جدی باشند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday