باشگاه خبرنگاران/ مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم گفت: با هدف توسعه خوشه انگشتر به هنرمندان انگشترساز قم تسهیلات پرداخت می‌شود.

علیرضا ارجمندی، مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم در دومین جلسه کمیته سیاست‌گذاری شهر ملی انگشتر که به ریاست مهرداد غضنفری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم برگزار شد، اظهار کرد: در جهت توسعه خوشه انگشتر و رونق کسب و کار به هنرمندان انگشترساز قم تسهیلات پرداخت می‌شود.
او با اشاره به ثبت شهر قم به عنوان شهر ملی انگشتر ادامه داد: این ظرفیت در قم وجود دارد که با اختصاص زمین شاهد احداث شهرک تخصصی انگشتر باشیم.
ارجمندی با بیان این که نشانه‌های شهر ملی انگشتر باید برای شهروندان و زائرانی که به این شهر سفر می‌کنند، مشخص و هویدا باشد، ادامه داد: نصب اِلمان یا نماد‌های شهری در نقاط پُر تردد شهری و زائرپذیر از دیگر برنامه‌های کمیته شهر ملی انگشتر است.
او عنوان کرد: وجود هزار کارگاه انگشترسازی و ۱۲۰۰ هنرمند انگشترساز، شهر قم را به قطب تولید انگشتر نقره دست‌ساز ایران تبدیل کرده است، این هنرمندان در رشته‌های نقره‌سازی، جواهرنگاری و مخراج‌کاری، قلم‌زنی، گوهر تراشی و حکاکی نگین مشغول به فعالیت هستند.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday