فارس/ مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: فعالیت‌های رمزارزها حتی با مجوز غیرقانونی است و اجازه فعالیت در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را ندارند.
 
علی بهرام‌زاده، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی امشب در نشست خبری که در هتل امیران نیشابور برگزار شد، اظهار کرد: در خراسان رضوی ۵۰ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب داریم که از ۲۹ شهرک و ۲۱ ناحیه صنعتی، ۲۶ شهرک و ۱۴ ناحیه فعال است و واگذاری زمین در آن‌ها انجام‌ می‌شود.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی افزود: مراحل تملک در چهار ناحیه صنعتی انجام شده که از این تعداد دو مورد در ناحیه صنعتی بیزه و زاوه در حال انجام است و دو مورد دیگر در سرولایت و گرماب، نیشابور و فیروزه در سال ۱۴۰۱  انجام می‌شود.
وی گفت: توسعه شهرک صنعتی خیام در قالب شهرک‌های صنعتی تقاضامحور در دستور کار قرار دارد و باید تأیید منابع طبیعی را بگیریم. 
بهرام‌زاده در خصوص تنوع و تعدد شهرک‌های صنعتی در شهرستان‌های مختلف خراسان رضوی تأکید کرد: سمت و سوی تخصصی شدن ناحیه‌ها و شهرک‌های صنعتی با توجه به ظرفیت شهرها است و باید بحث تخصصی شدن را به‌طور جدی پیگیری کنیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی تصریح کرد: ۸۵ کارگاه تولیدی تا پایان سال واگذار و به بهره‌برداری می‌رسد و ۵۱۴ واحد تولیدی دیگر در مراحل اخذ مجوز محیط زیست قرار دارند و در سال آینده بهره‌برداری می‌شوند.
وی افزود: شناسایی پایش واحدهای راکد و نیمه فعال سال گذشته با کمک بسیج مهندسین امام رضا(ع) آغاز شد و بیشترین مشکل واحدهای راکد به کمبود نقدینگی و عدم جذب سرمایه‌گذار بود.
بهرام‌زاده با بیان اینکه ۱۰۵ واحد صنعتی به چرخه تولید بازگشته است، تاکید کرد: ۵۲۳ واحد در خارج از شهرک‌های صنعتی و ۳۰۲ واحد در شهرک‌های صنعتی راکد و در حال پایش هستند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی ادامه داد: در حوزه تأمین برق در برخی شهرک‌های صنعتی با مشکلات جدی روبه‌رو بودیم که با پیگیر‌های انجام شده در تأمین برق مدل مشارکتی در استان مقرر شد، ۴۰ درصد هزینه انتقال توسط برق منطقه‌ای، ۴۵ درصد توسط شرکت شهرک صنعتی و ۱۵ درصد از محل اعتبارات استان پرداخت شود.
وی خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه برق در شهرک صنعتی قوچان ۲، شهرک صنعتی مشهد ۵، شهرک صنعتی کلات، شهرک صنعتی گناباد، ناحیه صنعتی داورزن و ناحیه صنعتی میان‌جلگه انجام شده است. 
بهرام‌زاده با اشاره به این‌که در بخش تأمین آب شهرک‌های صنعتی، مدلی برای تأمین آب از پساب تصفیه‌خانه‌ها شروع شده است، گفت: ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها اولویت استراتژیک شرکت شهرک‌های صنعتی است، از این رو از چهار ماه قبل با همکاری انجمن مدیران صنایع استان یک طرح پیشنهادی مطرح شده که به‌زودی در شهرک تخصصی صنایع غذایی به‌صورت پایلوت انجام‌ می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar