ایسنا/ معاون گردشگری مدیرکل میراث‌ فرهنگی آذربایجان شرقی از صدور پروانه فعالیت گردشگری کشاورزی در چهار شهر تبریز، مراغه، مرند و جلفا خبر داد.

علیرضا بایرام زاده، معاون گردشگری مدیرکل میراث‌ فرهنگی آذربایجان شرقی اظهار کرد: آذربایجان شرقی یکی از استان‌های مطرح در تنوع محصولات کشاورزی بوده و این امر بستر مناسبی برای جذب گردشگر در فصول مختلف سال و برگزاری جشنواره‌های مختلف محصولات کشاورزی را فراهم کرده است.
وی ادامه داد: بر همین اساس جشنواره‌های متنوعی در این زمینه مثل جشنواره‌های سیب مراغه، هلوی شبستر، انگور ملکان، زعفران مرند، زغال‌اخته کلیبر و جشنواره سماق هوراند، جشنواره گلاب‌گیری گل محمدی در شهرستان اسکو و آذرشهر در طول سال برگزار می‌شود که از ظرفیت‌های ارزشمند گردشگری کشاورزی آذربایجان شرقی به شمار می‌روند.
بایرام زاده مجموع کل پروانه‌های صادر شده گردشگری کشاورزی در آذربایجان شرقی را ۱۴ مورد اعلام کرده و گفت: شهرستان اهر با شش مورد در صدر این لیست قرار دارد و مجوزهای فعالیت با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی استان برای واحدهایی صادر می‌شود که در کنار فعالیت اصلی کشاورزی امکان ارائه خدمات گردشگری کشاورزی را نیز دارا هستند.
به گفته وی در همین راستا تعداد پنج پروانه فعالیت گردشگری کشاورزی نیز اخیرا در شهرستان‌های تبریز، مراغه، مرند و جلفا صادر شد.
وی ادامه داد: با توجه به قابلیت‌های منحصربه‌فرد کشاورزی آذربایجان شرقی، تنوع محصولات تولیدی، رغبت گردشگران و لزوم بهره‌مندی از این ظرفیت بی‌نظیر و ارزشمند در راستای توسعه گردشگری در تلاش هستیم تعداد پروانه‌های بهره‌برداری گردشگری کشاورزی را تا پایان سال به دو برابر ظرفیت کنونی افزایش دهیم.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today