ایرنا/ فرماندار آبدانان گفت: طبق سند ملی واکسیناسیون ۴۰ هزار و ۳۶۶ دزُ واکسن کرونا نوبت اول و دوم تا تاریخ ۱۹ مهرماه در این شهرستان تزریق شد.

سیروس مراد حاصلی، فرماندار آبدانان روز چهارشنبه اظهار داشت:  از مجموع ۴۰ هزار ۳۳۶ دزُ واکسن کرونا که در این شهرستان تزریق شده است که ۳۰ هزار و ۶۸ دزُ مربوط به نوبت اول و مابقی آن مربوط به نوبت دوم است.
وی افزود: همچنان تزریق واکسن کرونا سنین بالای ۱۲ سال در شهرستان در دستور کار است و تلاش داریم در اسرع وقت کل جمعیت هدف شهرستان تحت پوشش تزریق واکسن کرونا قرار گیرند.
فرماندار آبدانان ادامه داد: هم اکنون با تلاش مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان  و همراهی مردم ۷۴ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال شهرستان واکستن کرونا تزریق کردند.
مراد حاصلی تاکید کرد: برای تسریع در پوشش واکسیناسیون شهرستان، اطلاع رسانی از طریق کانال ها و فضای مجازی، و رسانه ها در دستور کار است.
وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۷ بستری کرونا در بیمارستان شهرسیتان بستری هستند، گفت: برای جلوگیری از افزایش شیوع کرونا روزانه انجام تست پی سی آر و رپید در دستور کار شبکه بهداشت و درمان شهرستان است و از اطرافیان افراد مشکوک نیز تست گرفته می شود.
شهرستان آبدانان هم اکنون در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارد.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/