باشگاه خبرنگاران/ ۷۰ درصد از دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال مازندران تاکنون در برابر کرونا واکسینه شده اند.

علیرضا سعدی پور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از واکسیناسیون ۱۶۶ هزار و ۵۸۶ دانش آموز رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال استان خبر داد و اظهار کرد: با توجه به تعداد ۲۴۰ هزار و ۷۰۸ دانش آموز این رده سنی، حدود ۷۰ درصد از دانش آموزان استان تاکنون واکسن مرحله اول را دریافت کرده اند.
او در خصوص چگونگی سازماندهی دانش آموزان برای واکسیناسیون، افزود: ۱۳ مرکز تجمیعی واکسیناسیون اختصاصی هم اکنون برای دانش‌آموزان در شهرستان‌ها و مناطق استان راه اندازی شده است.
سعدی پور گفت: فراخوان و نوبت بندی دانش‌آموزان داوطلب جهت واکسیناسیون در مراکز تجمیعی توسط ادارات آموزش و پرورش انجام خواهد شد.
او افزود: نوبت دهی مدارس دخترانه و پسرانه به صورت مجزا و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی انجام می‌شود.
سعدی پور گفت: بهتر است نوبت دهی در قالب کلاسی انجام گیرد، چنانچه زمان نوبت تزریق واکسن دانش آموزان با زمان کلاس آن‌ها همزمان باشد، مدرسه موظف است برای برگزاری کلاس جبرانی پیش بینی لازم را انجام دهد.
مدیر کل آموزش و پرورش مازندران ضمن تاکید بر لزوم برنامه ریزی دقیق در اجرای واکسیناسیون دانش‌آموزان، افزود: برنامه ریزی باید به نحوی انجام شود که بعد از واکسیناسیون دانش‌آموزان، چنانچه اولیای دانش‌آموزان دوز اول واکسن خود را نزده باشند، و تمایل دارند در این پایگاه‌ها واکسینه شوند، خدمات واکسیناسیون در همان پایگاه به آن‌ها نیز ارائه شود.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today