مهر/ کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۱۱۸ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

محمود مزارع، کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار کرد: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش فعال در خیابان استانداری با شاخص ۱۱۷، انقلاب با شاخص ۱۱۹، باهنر با شاخص ۱۳۶، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۲۰، پروین با شاخص ۱۵۰، جِی با شاخص ۱۰۹ رودکی و میرزا طاهر با شاخص ۱۱۰ و کاوه با شاخص ۱۰۵ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.
وی با اشاره به اینکه شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان احمدآباد با شاخص ۱۶۵ برای عموم شهروندان ناسالم است، ادامه داد: خیابان رهنان با شاخص ۹۱ و خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۸۰ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.
کارشناس امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: امروز هوای شهرهای مبارکه و سجزی با شاخص ۱۳۳ ناسالم برای گروه‌های حساس و شاهین شهر با شاخص ۶۸ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به سبب استقرار جوی آرام و پایدار در سطح استان، غلظت آلاینده‌های جوی به ویژه در مناطق مرکزی و صنعتی از جمله کلانشهر اصفهان افزایش یافته است.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today