تسنیم/ براساس گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی طی هفته‌های آتی تحویل موقت بیمارستان رازی شهر ایلام به عنوان بزرگ‌ترین پروژه درمانی استان انجام می‌شود.

متأسفانه حوزه بهداشت و درمان استان ایلام از مشکلات و کمبودهای بسیاری رنج می‌برد که این امر سبب شده برخی از بیماران ایلامی جهت مداوا به استان‌های هم‌جوار مراجعه کنند که این امر علاوه‌بر صرف وقت، هزینه‌های بسیاری را به بیماران تحمیل می‌کند.
طی سال‌های گذشته جهت توسعه زیرساخت‌های درمانی در استان ایلام ساخت پروژه بیمارستان 376 تخت‌خوابی رازی در دستور کار مسئولان قرار گرفت.
هرچند سال‌های طولانی از کلنگ‌زنی این پروژه در شهر ایلام می‌گذرد اما متأسفانه بی‌توجهی به این پروژه مهم سبب شده با گذشته 12 سال از کلنگ‌زنی آن کماکان تکمیل آن با اگر و اما هایی مواجه باشد.

واگذاری 80 درصد تجهیزات
کریمیان خاطرنشان کرد: مراحل پایانی ساخت این پروژه بهداشتی‌ و درمانی در حال انجام است و 80 درصد تجهیزات این بیمارستان در اختیار استان قرار گرفته‌ است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در ادامه گفت: تجهیزات مورد نیاز که تاکنون به این بیمارستان اختصاص پیدا نکرده دستگاه سی تی اسکن، ام آر آی و تخت‌های آی سی یو است که پیگیری‌ها جهت واگذاری این تجهیزات در حال انجام است.
این مسئول همچنین به برخی نواقص این پروژه اشاره کرد و گفت: این نواقص طی روزهای آتی توسط پیمانکار مرتفع خواهد شد و تا 2 هفته آینده تحویل موقت این پروژه انجام می‌شود.

تامین اعتبارات پروژه از سوی وزارت بهداشت
کریمیان با بیان این‌که اعتبار تجهیزات بیمارستان توسط وزارت بهداشت تامین می‌شود افزود: 80 درصد تجهیزات این بیمارستان فراهم‌شده و رایزنی‌ها جهت اختصاص 20 درصد باقی‌مانده در حال انجام است و طی روزهای آینده سایر تجهیزات نیز به استان ارسال می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در پایان گفت: افتتاح این بیمارستان یکی از اتفاقات مهم در حوزه سلامت استان است و امید است با افتتاح آن گام مهمی جهت توسعه زیرساخت‌های درمانی استان برداشته شود.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/