ایسنا/ نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به میزان تخصیصی آب از خلیج فارس برای استان فارس که در جلسه با وزیر نیرو مورد بررسی قرار گرفت، گفت: مقرر شده آب دریا از سه مسیر دریا به فارس منتقل شود.

جعفر قادری، نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری جلسه نمایندگان شیراز با وزیر نیرو، به خبرنگاران بیان داشت: یکی از مسیرهایی که مقرر شده آب دریا به فارس منتقل شود مسیر پارسیان - لامرد، دیگری مسیر بوشهر - کازرون و سومین مسیر هم شرق و یا جنوب شرقی است.
نایب رئیس کمیسیون جهش تولید مجلس شورای اسلامی افزود: بنا شد تخصیص فارس از دریا از ۲۹۰ میلیون متر مکعب به ۴۰۰ میلیون متر مکعب افزایش یابد.
او ادامه داد: همچنین قرار شد بخشی از مجوزی که برای سرمایه‌گذار قبلی در نظر گرفته شده تمدید و مابقی تخصیص در سایر محورها در قالب فراخوان، سرمایه گذار انتخاب شود.
به گفته قادری، با این مجوز، کل فارس زیر پوشش خطوط انتقال آب از خلیج فارس قرار گرفته و صنایع استان در دسترسی به آب پایدار مشکلی نخواهند داشت. 
قادری همچنین خاطرنشان کرد: در این جلسه ظرفیت‌های استان در سایر بخشهای آب و فاضلاب مورد بحث و بررسی قرار گرفت و قبل از جلسه با وزیر،  نمایندگان شیراز جلسه‌ای با معاون برق وزیر نیرو داشتند که قرار شد در اجرای پستهای سیاخ دارنگون، شهرک صنعتی سروستان ۲ و تامین برق شهرک صنعتی بیضا تسریع شود.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online