خبرگزاری کتاب ایران/ «محمدحسین ارباب‌زوار» استاد دانشگاه فردوسی مشهد روز گذشته در 76 سالگی درگذشت.
 
محمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در پی درگذشت استاد پیشکسوت گروه شیمی دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد در پیامی این ضایعه را تسلیت گفت.
متن کافی به شرح زیر است:
خبر تأسف بار درگذشت استاد فرهیخته و پیشکسوت گروه شیمی دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر محمدحسین ارباب زوار موجب تألم و تأثر فراوان اینجانب شد. بدون شک خدمات ارزنده و کوشش‌های آن مرحوم در اعتلای نام دانشگاه فردوسی مشهد بر کسی پوشیده نیست. حسن اخلاق، ایمان، دانش و خدمات ماندگار ایشان همواره در اذهان جاوید و نام ایشان به نیکی یاد خواهد شد. اینجانب درگذشت این استاد برجسته را به خانواده بزرگ دانشگاه فردوسی مشهد، جامعه علمی کشور، همکاران و دانشجویان دانشکده علوم و بویژه خانواده گرامی ایشان، تسلیت گفته، برای آن مرحوم علو درجات و رحمت واسعه الهی از خداوند متعال آرزومندم.
مرحوم «محمدحسین ارباب‌زوار» در گفتگویی خطاب دانشجویان توصیه‌ای به این شرح از خود باقی گذاشته است: «رشته ای را که واقعا دوست دارند و به آن علاقه دارند دنبال کنند و اگر علاقه وجود داشته باشد همه چیز به دست می‌آید و زندگی جذاب می‌شود چون این رشته تا آخر عمر با انسان می‌ماند و انسان با آن زندگی می‌کند ؛ درس را جدی بگیرند وکوشا باشند و به همان اندازه تفریح و ورزش را نیز جدی بگیرند و در آن نیز کوشا باشند. با یک برنامه ریزی صحیح هم درسشان را بخوانند، هم تفریح و هم ورزش کنند. در واقع زندگی کنند. نگویند من 4 سال درس می‌خوانم و بعد هم می‌روم زندگی می‌کنم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar