ایسنا/ رئیس اداره هواشناسی اردستان گفت: میزان بارش‌های سال زراعی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ شهرستان اردستان ۷۵ میلی متر بود که نسبت به دو سال گذشته که ۱۰۰ میلی متر بوده ۲۵ درصد کاهش داشته است.

جواد رمضانپور، رئیس اداره هواشناسی اردستان اظهار کرد: با ورود سامانه سرد سیبری به شمال کشور شرایط نرمال فصل پاییز در شهرستان برقرار شد و در برخی از روزها دمای هوای اردستان را تا ۱۰ درجه کاهش داده است.
وی با بیان اینکه سامانه سرد سیبری به تدریج در حال خروج از کشور است، افزود: در روزهای آینده شهروندان افزایش دما را تجربه خواهند کرد و تا روز یکشنبه هفته آینده دمای هوا تا ۳۵ درجه افزایش خواهد یافت.
رئیس اداره هواشناسی اردستان تصریح کرد: نقشه‌ها درحال حاضر نشان می‌دهد پاییز امسال به طور کلی دو تا سه درجه گرم تر از حد نرمال باشد. از امروز دمای شهرستان افزایشی خواهد بود و تا روز دوشنبه به همین صورت ادامه خواهد یافت.
رمضانپور با بیان اینکه بارندگی های پاییزی در کشور دیرهنگام شروع می شود، گفت: شاید از اواخر ماه جاری یا اوایل آبان ماه اولین سامانه جدید بارشی از غرب کشور وارد شود که بیشتر برای نقاط شمالی کشور بارندگی هایی را در پی خواهد داشت.

مهر و آبان ماه بدترین شرایط بارشی ۱۰ سال گذشته در اردستان
وی با بیان اینکه پیش بینی می شود شرایط بارشی فصل پاییز در اردستان کمتر از نرمال باشد، تصریح کرد: مهر و آبان ماه بدترین شرایط بارشی ۱۰ سال گذشته شهرستان خواهد بود و از اواسط آذر وضعیت بارندگی در شهرستان اتفاق می افتد.
رئیس اداره هواشناسی اردستان گفت: روال خشکسالی در شهرستان همچنان تداوم دارد و بهترین کار مدیریت منابع آبی است و همچنان بحران آبی در اردستان وجود دارد.
رمضانپور با اشاره به سال آبی گذشته در شهرستان اردستان، گفت: میزان بارش های سال زراعی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ شهرستان اردستان ۷۵ میلی‌متر بود که نسبت به دو سال گذشته که ۱۰۰ میلی متر بوده ۲۵ درصد کاهش داشته است.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today