باشگاه خبرنگاران/ مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: قیمت ماهی قزل آلا در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

حمید حسین پور، مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان این که قیمت کنونی هر کیلو ماهی قزل آلا در عمده فروشی‌های استان ۷۱ تا ۷۲ هزار تومان است، اظهار کرد: اگر بخواهیم میزان دقیقی از افزایش قیمت ماهی را اعلام کنیم، این میزان افزایش ۱۰۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.
وی با اشاره به این که قیمت این محصول در خرده فروشی‌ها تا ۸۲ هزار تومان هم می‌رسد، گفت: خشکسالی، عدم وجود تسهیلات کم بهره، افزایش نهاده‌ها(خوراک ماهی، بچه ماهی، حمل و نقل، کمبود نقدینگی آبزی پروران) از مهمترین دلایل افزایش قیمت این محصول در استان است.
حسین‌پور به افزایش ۵ درصدی تولید ماهی نسبت به سال گذشته خبر داد و بیان کرد: در نیمه نخست امسال در مجتمع‌ها و مزارع پرورش ماهیان سردآبی استان سه هزار و ۸۷۰ تن ماهی تولید شده است.
مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهادکشاورزی کردستان عنوان کرد: در سال ۹۹ میزان کل تولید آبزیان ۱۰ هزار و ۳۵۰ تن بوده و پیش بینی می‌شود امسال بیش از این مقدار تولید و روانه بازار شود.
وی اضافه کرد: انواع ماهیان از جمله ماهیان سرد آبی(قزل آلا) و ماهیان گرم آبی(کپور، فیتوفاگ، بیگ هد، امور، کاراس) و انواع ماهیان زینتی در استان تولید می‌شود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online