ایرنا/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به اتمام طرح جابجایی ساکنان روستای «کرکسر» شهرستان هوراند و تحویل خانه های نوساز به آنان، گفت: اجرای این طرح ۲۰ سال پس از تصویب آن پایان یافت.

محمدباقر هنربر، مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی اظهار کرد: طرح جابجایی روستای «کرکسر» ۲۰ سال قبل در شورای برنامه ریزی آذربایجان شرقی تصویب شده بود، اما اجرای آن معطل مانده بود. 
وی اضافه کرد: در یک سال اخیر، تلاش برای اجرای این مصوبه با همکاری اداره کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و فرمانداری شهرستان هوراند تشدید شد تا در نهایت امروز شاهد پایان عملیات جابجایی روستا و ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز روستاییان عزیز در آن باشیم. 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی ادامه داد: امروز ساکنان روستای «کرکسر» شهرستان هوراند که دهه ها با مشکل رانش زمین مواجه بودند، صاحب خانه های دو طبقه استانداردی هستند که می توانند با آرامش و اطمینان خاطر در آن زندگی کنند. 
هنربر با اشاره به اعطای تسهیلات کم بهره برای ساخت خانه های جدید روستاییان «کرکسر» هوراند، تشریح کرد: با توجه به صعب العبور بودن محل استقرار این روستا و هزینه بالای حمل و نقل، با هماهنگی های انجام شده، کارخانه سیمان صوفیان، سیمان مورد نیاز اهالی را با قیمت تعاونی در اختیار آنان قرار داد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نیز حمل و نقل رایگان مصالح ساختمانی مورد نیاز را به روستا متقبل شد. 
وی یادآوری کرد: هم اکنون ۱۵ باب خانه مسکونی استاندارد روستاییان «کرکسر» در محل جدید روستا آماده اسکان اهالی عزیز آنجاست. 

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today