تسنیم/ سرپرست مرزبانی کردستان با بیان اینکه اجازه تعرض به متجاوزان مرزی را نخواهیم داد، گفت: ۹۰۰ ‌‌شرور و قاچاقچی در مرزهای استان ‌بازداشت شدند.

سرهنگ محمدعارف سپهری، سرپرست مرزبانی کردستان با بیان اینکه از تعامل با رسانه‌ها برای تشریح قوانین و مقررات مرزی و اطلاع‌رسانی به مردم استقبال می‌کنیم، اظهار کرد: متأسفانه رسانه‌های ضدانقلاب با سیاه‌نمایی به‌خاطر اهداف شوم خود، اخبار کذب از کشتن کوله‌بران توسط مرزبانی منعکس کرده که کاملا غیرواقعی است.
وی با بیان اینکه نمی‌توان مرزهای استان را رها و اجازه تعرض به متجاوزان مرزی برای منافع شخصی داد، گفت: ناجا و مرزبانی هیچ‌گاه در مقابل مردم قرار نگرفته و همواره در کنار و در خدمت مردم بوده و خواهد بود.
سرپرست مرزبانی استان کردستان احقاق حقوق مرزنشینان را رسالت مرزبانی خواند و تصریح کرد: از آنجا که معیشت مرزنشینان به مرزها و بازارچه‌های مرزی بستگی دارد، همواره در دفاع از حق آنان پیش‌رو بوده و در جلسات مختلفی پیگیر بازگشایی بازارچه‌های مرزی بوده و هستیم چراکه معتقدیم در این شرایط کنونی، تحقق این امر برای بهبودی معیشت آنان ضروری است.
سپهری با بیان اینکه وضعیت اقتصادی و معیشتی مرزنشینان مناسب نیست، افزود: باید این دغدغه مردمی برطرف و به معیشت ساکنان نواری مرزی توجه بیشتری شود کما اینکه اقدامات زیادی در روستاهای مرزی کردستان انجام شده که امیدآفرین است.
وی با ذکر اینکه ارتباط تنگاتنگ با مردمان مرزنشین کردستان داریم، اظهار کرد: افرادی که تحت لوای کوله‌بری فعالیت می‌کنند، مرزنشین نیستند چراکه از خارج از استان آمده و مرزنشینان به‌خاطر آسیب رساندن به باغداری و اراضی کشاورزی، در طومارهای مختلف با 500 امضا خواستار برخورد با این مخلان نظم و امنیت شده‌اند.
سرپرست مرزبانی استان کردستان بیان کرد: قضیه کوله‌بری در استان کردستان پشت پرده‌هایی داشته که افرادهای قاچاقچی و دانه‌درشت در جای خود نشسته و سود آن را برده و افراد نیازمند را به نام کوله‌بر به‌کار گرفته‌اند.
سپهری با تأکید بر اینکه باید حضور مرزنشینان در روستاها بیشتر و تعامل تقویت شود، اعلام کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از 900 نفر از اشرار و قاچاقچی در مرزهای استان بازداشت و در این شش ماهه در راستای حفظ امنیت مرزهای کردستان، دو شهید تقدیم کرده‌ایم.
وی با هشدار اینکه مرزبانان با کوچک‌ترین تحرک متجاوزان مرزی برابر قانون برخورد می‌کنیم، عنوان کرد: البته برخورد از ابتدا استفاده از سلاح نبوده چراکه همواره سلسه مراتب رعایت شده و از ترددهای غیرمجاز به‌جد خودداری می‌کنیم.
سرپرست مرزبانی استان کردستان یادآور شد: به مرزبانان تکلیف شده که مرز را کنترل کنند چراکه هرگونه تردد غیرمجاز از مرز با هرگونه انگیزه «ممنوع» بوده و در صورت سهل‌انگاری و عدم اجرای قانون از سوی مأموران، مجرم محسوب شده و باید پاسخ‌گو باشد.
سپهری گفت: اگر مرز کنترل نشود، عواقب زیادی به دنبال خواهد داشت که علاوه بر اینکه عده‌ای به نام قاچاق و مبادلات مرزی منفعت اقتصادی برده، اشرار و ضدانقلاب به کشور نفوذ کرده و امنیت و آسایش مردم را به هم خواهند زد.
وی ابراز کرد: در طول روز اگر یک بار به مناطق مرزی استان کردستان سر بزنید همه مردم در سایه امنیت و آرامش زندگی کرده و کشاورزان مشغول کشاورزی و دام‌پروری در آنجا رونق گرفته است.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online