ایسنا/ مدیر جهاد کشاورزی سرخس از تولید بیش از ۲۰ تن عسل طبیعی در این شهرستان خبر داد.

محمد علی رهنما، مدیر جهاد کشاورزی سرخ اظهار کرد: شهرستان سرخس به دلیل برخورداری از آب و هوای مناسب، استعداد تولید فرآورده‌ها و محصولات زنبورداری را دارد که استفاده بهینه از این پتانسیل می‌تواند رونق اشتعال‌زایی و افزایش درآمد خانوارهای روستایی را به دنبال داشته‌ باشد.
رهنما عنوان کرد: زمستان‌های نسبتا ملایم و بهار زودهنگام که از اوایل اسفند در سرخس آغاز می‌شود، همچنین وجود گونه‌های مختلف گیاهان دارویی و گل‌های وحشی در مراتع و وجود مزارع یونجه، کلزا، بامیه و پنبه شرایط اقلیمی مناسبی را برای زنبورداری در این منطقه فراهم کرده است.
وی افزود: هر چند سال گذشته به دلیل کاهش نزولات جوی و پدیده‌ی خشکسالی، پوشش گیاهی مراتع بسیار ضعیف بود و سرمای ناگهانی اول فصل نیز خسارت‌هایی را به زنبورداران وارد کرد، با این حال سال جاری از مجموع حدود ۳۰۰۰ کندو بیش از ۲۰ تن عسل در شهرستان تولید شده است.
رهنما خاطر نشان کرد: استفاده از روش‌های نوین و علمی، برندسازی، توسعه تولید فرآورده‌های جانبی با ارزش اقتصادی بالاتر و استفاده از تجربیات زنبورداران موفق استانی و کشوری می‌تواند باعث پیشرفت، شکوفایی و رونق این صنعت در شهرستان گردد.
مدیر جهاد کشاورزی سرخس خسارت سالیانه ناشی از پرندگان زنبورخوار را یکی از نگرانی‌های زنبورداران این شهرستان عنوان کرد و گفت: متاسفانه این مورد پوشش بیمه ندارد و پیگیری این موضوع یکی از درخواست‌های بهره برداران است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar